Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
stiftpenna profilbild

stiftpenna

Kvinna ·

19 aug, 2012

Framför eller bakom muskeln?

Bröstförstoring

Hej! Tänkte bara höra lite med er som har erfarenhet, är nämligen rätt ny här. 
Jag har för nuvarande en 80B/75C kupa, en något mindre C skulle väl jag vilja kalla det. Men i alla fall, det jag undrar är detta eviga snack ang. framför eller bakom muskeln. Vad blir bäst för min del när jag har lite bröst sen innan? Skulle vilja ha en något större D-kupa i framtiden. 

Tack på förhand!

Sortera efter

 profilbild

Anonym användare

19 aug, 2012

Jag undrar också vilket som är bäst, men logiskt sätt borde det se bäst ut med bakom muskeln när man har lite egen bröstvävnad? :)
Gilla
Redhead profilbild

Redhead

Kvinna ·

19 aug, 2012

Det finns säkert över hundra trådar om bakom och framför vad som är "bäst." Gå in på trådar och sök typ på "framför och bakom." Så får ni upp maaaaaassor med trådar om det! :)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

19 aug, 2012

Tack :)
Gilla
 profilbild

Anonym användare

20 aug, 2012

Jag hade också lite egen vävnad och en bh strl på 75C, liten C kupa.

Jag har 350 bakom muskeln och är supernöjd!!

Gilla
geléhallon profilbild

geléhallon

Kvinna ·

20 aug, 2012

Lägg ut lite bilder och förklara hur ni vill att de ska se ut, så får ni mycket tips på implantat och placeringar!
Gilla
stiftpenna profilbild

stiftpenna

Kvinna ·

20 aug, 2012

Okej! Men är det inte väldigt många som får problem med att ha bakom muskeln? Tycker att det mesta man läser om här på sidan är om folk som får problem, vilket får mig att tveka. Vill ju inte att mina ska se ut som två fotbollar som står rakt ut, utan vill ha de ganska naturliga men fylliga, runda och ändå fasta.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem