#1
2017, July 12 - 22:57
Någon son opererat sig hos Anna von Platen, proforma?
Hej! Har tid för konsultation till Anna von Platen i mitten av augusti, är det någon som opererat sig hos henne? Och hur nöjda blev ni med resultatet? Jag är inte ute efter några jättebröst, utan små fina BRÖST, just nu är de obefintliga.
—
1 barn, 30år, 167 cm, 58 kg
Bröstförstoring
Konsultation 11/8Proforma
Op 6/9 , Proforma
250 cc bakom bröstmuskeln
Strl före op:75aa
Önskad Strl efter op: 70D
Annons
Annons
Annons
Hej,
Jag opererade mig hos Anna. Jag gjorde ett bröstlyft. Lade inte in implmantat. Jag är jättenöjd. Hon gjorde ett bra jobb. Har bilder i mitt galleri men de kan du inte se förrän du blivit silvermedlem. Lycka till!
Två barn. 39år. Vikt 55kg. Längd 162 cm.
9/5 2017 Bröstlyft på proforma clinic utförd av Anna von Platen.
Bh-storlek innan operation: 75E
Bh-storlek efter operation: 70C (Abecita - Kimberly)
Tess
Anna gjorde mina och jag kunde inte vara mer nöjd. De är superfina och hon är så bra, trevlig och proffsig. Om du väljer henne är du verkligen i trygga händer.
2 barn 167cm 80kg på väg ner
Storlek innan barn 75 C
Storlek efter barn 85 tom och uppäten B
Hoppas på runt E?
OP 19/4 Anna von Platen på Proforma
Gjort hos henne för några dagar sen, ankarlyft + implantat. Jätte nöjd än så länge
Fr
Gjorde hos Anna 5 dagar sen och även jag är nöjd än så länge! Har knappt någon smärta.
26år, 168cm, 53kg, 0 barn
Bröstförstoring
Konsultation 10/8 Anna von Platen, Proforma
Op 30/8 Anna von Platen, Proforma
300&275 cc mp bakom bröstmuskeln
Strl före op:75A
Korrigering av BO och DB 21/2-2018
Magnus Kjelsberg, Proforma Clinic
Hej alv,
Jag var hos Anna igår för konsultation och var även hos Akademikliniken på en annan konsultation tidigare i år. Valde dock proforma och Anna. Anna har tidigare arbetet på Uppsala universitetssjukhus med bröstrekonstruktioner så jag har fullt förtroende för henne. Jag vill precis som du ha små naturliga bröst efter operationen och har satsat på en liten b kupa. Ska operera mig den 1aug hos just Anna. Jag ska dock erkänna att jag inte kollat upp en massa läkare och deras jobb som många verkar ha gjort.
Hej såg att din kommentar är från en tid sen, nyfiken på hur du mådde efter op? Och är du nöjd med resultatet?
Har själv en likadan op inbokad hos Anna nu i september nämligen:)
31år, 2 barn, 165cm, 59 kg
Bröstförstoring samt ankarlyft.
27/6 konsultation, Akademikliniken, Jonas Röjdmark
3/7-18 konsultation, Proforma, Anna Von Platen
Op bokad 19/9-18, Proforma, Anna Von Platen.
Bröstförstoring (Mentor runda HP 325cc bakom muskeln)
+ Ankarlyft.
Hej såg att din kommentar är från en tid sen, nyfiken på hur du mådde efter op? Och är du nöjd med resultatet?
Har själv en likadan op inbokad hos Anna nu i september nämligen:)
31år, 2 barn, 165cm, 59 kg
Bröstförstoring samt ankarlyft.
27/6 konsultation, Akademikliniken, Jonas Röjdmark
3/7-18 konsultation, Proforma, Anna Von Platen
Op bokad 19/9-18, Proforma, Anna Von Platen.
Bröstförstoring (Mentor runda HP 325cc bakom muskeln)
+ Ankarlyft.
Ingen som har något mer att säga om Anna? Hittar inte alls mycket info om henne, varken positivt eller negativt (vilket ju iof är bra ;))
3 barn, 32 år, 170 cm, 75 kg
Bröstförstoring + lyft
Konsultation 23/7-18 Anna Von Platen, Proforma Clinic
Op 13/11-18 Anna, Proforma
Motiva Round 340 demi
Fick fel implantat på operation.
Ny Op 10/9-19 Daniel Saiepour, Proforma Clinic
Mentor Smooth Round High Profile Xtra 490cc
Jag har också varit på konsultation hos Anna men fick inget bra intryck av henne. Jag ska ta ut mina bröstimplantat,någon som gjort det hos Anna?
Jag har varit på konsultation hos Anna i augusti. Bokat op för lyft+implantat hos henne i dec. Kändes jättebra. Tycker hon va lugn och tydlig och upplevdes väldigt seriös. Såklart nervöst ändå. Håller med om att det inte finns så mycket info om henne.
32 år, 3 barn, 167 cm, 80kg.
Konsultation bröslyft + förstoring på Proforma 5/8-18 hos Anna von platen
Op bokad 30/10