Annons
3 posts / 0 new
Last post
#1 2014, April 25 - 21:43
doris1986
doris1986's picture
Offline
Last seen: 10 years 6 months ago
Brons
Joined: 2014-04-25 21:38

Ni som gjort bukplastik se hit!:)

Hejsan allihopa!

Är alldeles ny här och skulle vilja höra hur ni som valt att göra en bukplastik har tänkt när ni har valt klinik?

 

Är ni nöjda med era resultat?

 

Någon som har åsikter om vilken klinik som gör de "bästa" bukplastikerna? Fina navlar osv... :)

 

Supertacksam för alla svar!

Annons
2014, April 25 - 22:13
Pythia
Pythia's picture
Offline
Last seen: 10 years 7 months ago
Silver
Joined: 2014-04-06 21:04

Har bara erfarenhet av Akademikliniken men jag är mycket nöjd och tycker min navel är fin :) Längtar tills svullnaden lagt sig nu efter korren så magen blir platt igen, men denna gången helt utan häng :))

32år, 170cm, 65kg (viktnedgång -40kg, ej gbp)
Konsultation bukplastik Sept-13, AK Sthlm
Op full bukplastik Nov-13, AK Sthlm / Korr. bukplastik Apr-14, AK Sthlm
Planerar bröstförstoring

2014, April 30 - 15:32
Limpo
Limpo's picture
Offline
Last seen: 10 years 8 months ago
Silver
Joined: 2014-01-27 11:22

Jag gjorde min bukplastik på Art Clinic i Uppsala för 3 veckor sen och jag är redan så himla nöjd. Allt häng är borta och när magen inte är svullen (som den lätt blir på em/kvällen) så är den platt och fin. Min navel är också jättefin! :)

Det var Said Saidian som gjorde min mage fin igen, men han ska visst byta till nån klinik i Stockholm istället. Så om du ska opereras i Sthlm så kan jag absolut rekommendera honom. 

Han är inte bara grym plastikkirurg utan väldigt omtänksam och jag kände mig så himla trygg med honom. Jag var såklart nervös innan operationen men inte för resultatet för jag visste att han skulle göra mig fin igen! :)

 

Lycka till med din framtida operation! :)

2 barn, 32 år, 165 cm, 75 kg
Konsultation 10/12 2013 Dr. Said Saidian Art Clinic Uppsala
Bukplastik 8/4 2014 Dr. Said Saidian Art Clinic Uppsala
Tack vare Said, (som är en grymt duktig plastikkirurg och som även har ett hjärta av guld) så är äntligen

Annons
Annons
Annons