Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Nelle31
Kvinna ·
26 nov, 2014
Hur väl stämmer change?
BröstförstoringHur väl stämmer egentligen change storleksguide? Är det bara på bh:ar från change det stämmer eller stämmer det på övriga bh:ar med? Står att jag har 70F enligt change.. Nu är det inte dags för en vanlig bh än men kan jag lita på det och beställa en bh från change i 70F!?
Sortera efter
Saendra
Kvinna ·
26 nov, 2014
Gilla
SevenEleven
Kvinna ·
26 nov, 2014
De bästa är ju annars att gå in till en butik o prova ut. Dom som jobbar på Change o liknande affärer har utbildning i bh o så, o de har ju inte typ lindex,hm etc...Så mitt råd är ju att gå o prova ut o få hjälp :)
Gilla
Nelle31
Kvinna ·
26 nov, 2014
Okej :)
Tack så mycket för era svar :)
Gilla
Jag använder alltid changes mått och det har fungerat väldigt bra för mig. Men det är ju bra att kolla om bhn är liten i storleken innnan. Till exempel shock absorber är ju rätt små i underband säger dom flesta och att man ska gå upp i underband, men utgår jag från changes storlek och sen går upp i underband som alla säger så passar det väldigt bra :)