Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
undefined profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Prisändringar proforma?

Övrigt - kliniker

Hej

Jag la nyss märke till att det står att en bröst OP kostar 34000kr på Proformas hemsida, men på mitt papper jag fick med mig hem står det 37000kr. Har dom höjjt priserna och inte hunnit uppdatera hemsidan eller fick jag betala för mycket?

Sortera efter

 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

betala du inte för kapsel försäkring med då? de kostar ju 3000 kr :)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Aaaah smart! Hahaa det hade jag heelt glömt bort. Case closed ;)
Har väl för mycket bröst i skallen nu..

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

De har två hemsidor och på den enda står det 34.000 och på den nyaste sidan står det 37.000 :P Betyder det att de automatiskt har räknat med kapselförsäkringen på den nya prislistan?

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Hmm det har jag missat, men då måste dom ju räknat med kapselförsäkring på den nyare tycker jag. Vill man ha coh 2 som jag ska ha fick man lägga till 3000 till.

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Va? :/ Fick du betala 3.000 till för coh 2? :/ Men Michael sa att man inte behöver betala extra för coh 2 :/
Det är flera på forumet som inte behövt betala alls för coh 2 på proforma O_O Har de ändrat det kanske? :/

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Det var konstigt, det måste dom ju ändrat nyligen isf, för jag mailade Örjan efter konsultationen och sa att jag ville ha coh 2 då skrev han att dom var 3000kr dyrare.

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

Tjejer som Pixel och Tindra skrev på en tråd här på forumet att de inte behöver betala extra för coh 2 medans vissa andra säger att de fått betala extra :P En annan tjej på en annan tråd skrev att Calle inte betalat extra för hennes coh 2 :/
Förvirrande!! :P

Tråden heter Välja coh på proforma, ifall du vill läsa vad de skrev om det :)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

m4en e inte coh 1 bättre än 2 ? mjukare iallfall :) men ändå tkr jag fler vill ha 2 hur kommer det sig tjejer? :)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

ManekiNeko, vad snuvad jag känner mig nu, måste nog läsa igenom örjan mailen igen.. men känns ju samtidigt ganska dumt att komma såhär långt i efterhand och fråga varför det kostade mer.. =/

idaa, coh 2 ska minska risken för rippling, är bara därför jag vill ha det, annars hade jag kört på coh 1

Gilla
 profilbild

Anonym användare

10 jun, 2011

När jag frågade Michael om coh 2 i mailet och en massa fler frågor så sa han bara att "det kostar som en vanlig bröstförstoring".
Skrev inte att de kostade mer eller nåt :/ Vissa säger att han skrivit att det inte kostar alls och vissa säger att deras kirurg på proforma tagit extra betalt för coh 2 :P Vet inte om de kanske ändrat reglerna för coh 2 och alla fått reda på olika svar när några mailat före och andra mailat efter ändringen? :/

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem