Forum
Populärast
Alla forumkategorier
Skapa ny tråd
Bröst
Bröstförstoring
Bröstförminskning
Bröstlyft utan implantat
Tubulära bröst, korrigering
Explantation/Uttag av implantat
Övrig Kropp
Fettsugning
Bukplastik
Rumpa
Intimkirurgi
Övrig Kroppskirurgi
Cellulitbehandlingar
Kroppsskulptering
Övriga salongsbehandlingar kropp
Ansikte - Huvud
Ansiktslyft - ansiktsplastik
Näsoperation - Näsplastik
Mun-, käk- och hakplastik
Halsplastik - Halslyft
Övrig ansiktskirurgi
Laser- & ljusbehandlingar
Hudvård, smink, övrigt inom skönhet
Hud
Hudreduktion, borttagning av hud
Hudförbättring/hudföryngring
Hudproblem
Hårborttagning
Blodkärlsborttagning
Hår
Hårproblem
Hår (frisör)
Kliniker
Stockholm, Uppsala, Västerås mm
Göteborg och Västra Götaland
Kliniker i norra Sverige
Kliniker i södra Sverige
Kliniker i norden
Utomlands
Övrigt - kliniker
Övrigt
Plastikkirurgi allmänt
Ekonomi - Finansiering - Lån
Kläder: operationsplagg, BH mm
Träning, hälsa, kost och vikt
Anslagstavlan
Övrigt ämnesrelaterat
Frågor, support och förslag
Frågor och svar om POF
Info från POF
Information från kliniker
Pressreleaser
Operationsberättelser
Visa alla
Medlemsgalleri
Kirurger
Armplastik/överarmsplastik
Sortera efter
tjejmedpåse
14 apr, 2021
Hej! Jag har på båda mina armar ett onormalt häng. Armen börjar som vanligt och sen kommer en fettpåse. Ungefär 7cm lång och från armhålan och ut mot armen är den ungefär 10cm. Blir plant och rakt efter fettpåsen. Jag undrar om det är någon som haft något liknande och fått det betalt av landstinget? Eller om ni måste ha bekostat det själv? Ingen stor viktnedgång, det här påverkar hela min vardag då jag måste gå upp flertal storlekar på jackor etc. Kan heller inte ha vilka kläder som helst då den tar i och syns. Haft så i minst 5 år nu.
Eva74
30 mar, 2020
Hej, Jag tänker göra en Stor bukplastik eller en Circumferent bukplastik samt Bröstförstoring + lyft och undrar om min lösa hud på ryggen under skulderbladen kommer att försvinna i samband med detta eller om det krävs någon annan op? Jag vill inte ha ärr uppe på ryggen. Någon som har erfarenhet och vill dela med sig :)
Mollgan
02 aug, 2018
Jag har sedan så länge jag kan minnas stora komplex över mina innerlår. Jag väger inte mycket så kan inte gå ner i vikt. Dom är inte jättestora men det är liksom som två skinnpåsar längst upp på innerlåren. Jag tränar rött mycket och det har tyvärr inte hjälpt mitt problem. Någon som vet vad man kan göra åt det och har gjort det själv?
Gaia
30 jun, 2018
Bor i Göteborg och tack vare anti Depp tabletter har mina lår blivit helt förstörda. Ca 60st strie som är långa o djupa på båda inne lår .Hatar alla blickar jag får på stranden. Jag undrar om man kan få hjälp via landstinget med detta? Har inte gått till läkaren för detta
Visar 1 till 4 av total 4 objekt