Välkommen till nya Plastikoperationsforum

mariahy
Kvinna ·
12 aug, 2011
Ska nya tuttar hänga så här? bilder
BröstförstoringDet är väligt svårt för mig att lägga ut bilder när jag har så mycket ärr, men jag känner att brösten hänger väldigt mycket, inte alls som jag väntat mig. Har bakomplacering och det känns som om all den lilla vävnad jag hade har lagt sig under bröstvårtan. Snälla var brutalt ärliga om hänget. Syns mog bäst på bild nr 2.
Sortera efter

Anonym användare
12 aug, 2011
Kan det vara så att de inte hängt till sig ännu? att du får bättre form när det släpper?
eller undermuskelhäng? Maila bilder till din kirurg och se vad han säger
0 Gilla

Anonym användare
12 aug, 2011
Håller med föregående talare. Ser ut som att din egna vävnad hänger under implantatet. Du hade en del häng innan va? Gjordes det någor lyft? Ser inte ut så på bilderna. Vet du om han kan tänka sig att flytta dom framför muskeln istället? Du hade ju en del egen vävnad innan vad jag kan se. Alternativt lyfta. Det är vad jag tror.
0 Gilla

Anonym användare
12 aug, 2011
håller med föregående. du kanske skulle ha valt en högre profil?
0 Gilla

Anonym användare
12 aug, 2011
Undermuskelhäng, beror på att din egna vävnad inte orkar hålla sig kvar över implantatet som är i ett högre läge & hindras från att fylla ut din vävnad ordentligt. Kan förbättras något om implantatet kommer ner lite. Men jag tror att en framflytt är optimalt om du inte är inne på lyft, som inte är en garanti till hållbart resultat.
0 Gilla

Anonym användare
12 aug, 2011
Med tanke på kirurgen så tror jag att en framflytt kan bli knepig att få igenom, har inte hört om ngn som fått impl framflyttade av honom. Ett annat alternativ är större implantat med mer volym utåt, dvs högprofilare i större storlek, om framflytt inte går att få, ngt som annars skulle ge dig ett jättefint resultat med de befintliga implantaten, som ihop med dina bröst idag, har drabbats av u-muskelhäng, tyvärr.
0 Gilla