Vad vill ni mer fixa/göra?
Jag vet i alla fall att jag är mottaglig för att hitta på en mängd mer hyss efter att jag har genomfört min operation. Det är så kul att läsa om utseendefixering och vad folk anses som relevant
(vem tänker eller ser det liksom?). Jag ratar ingen utan vill bara förundras av allt som faktiskt GÅR att göra! Jag är inte extrem åt nått håll utan rätt tråkig! haha
Vill operera in ett par rätt stora bröst men som ändå passar för min kropp, vill börja med melanotan, bleka tänderna, fylla läpparna med juvederm, göra nån microdermabration eller kemiskpeeling, kosmetisk tatuering, fettreducering med kavitation... Har säkert glömt nått!
Vad vill du göra mer?
Eller har kanske redan gjort?
Vad är det "knäppaste/galnaste" du hört talas om?
Ålder: 26 år
Längd: 167cm
Vikt: ca: 55kg
Ett barn, ammat
Intresserad av: Bröstförstoring samt läppförstoring med fillers
Har nu: Liten a-b kupa (75B)
Opereras: Den 22/12-15 på Proforma av Örjan Gribbe.
Inplantat: 400cc High Profile Mentor
Jag hade med velat göra mkt mer :) men vill inte lägga så mkt pengar på det. Hade velat göra en hakförstoeing, fylla läpparna lite och spruta in fett under ögonen och kanske vid käkbenen :) men de är som sagt inte billigt. Men hade gärna fyllt fett under ögonen. Är så mörk o tunn där o har alltid skarpa streck under. Tar concealer hela tiden. Så det blir kanske i framtiden :)
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex
Har man väl börjat så vill man bara ha mer.....men som ovanstående så har jag inte pengar att lägga ner hur mkt som helst på utseendet, tyvärr !! Jag skulle vilja göra en näsplastik, markera kindbenen, fylla ut rynkan i pannan m.m men jag kommer att testa teosyal kiss i läpparna mvh Christine
Jag skulle vilja göra en fettsugning av knän och höfter samt ta bort hår på benen permanent :)
Malin88: Har precis som dig under ögonen, så jag är också beroende av concealer ;P
23 år
161 cm/54 kg
13,5 cm i bröstbredd, 65 cm under bysten
Innan: 75B. Efter: 60I Efter uttag: 60E
konsultation 7/4-11 - Johan Nordquist, Citadellkliniken
Bröstförstoring 4/5-11 - Perthese MP 440, bakom muskeln
Explantation 4/12-13 - Johan Nordquis
jag skulle vilja göra fettsugning höfter o lår, fylla ut diverse rynkor och kanske näsplastik oxå.
31 år. 2 barn
167/70
innan op 75C. efter ?
op 6/9-2011 Strandkliniken
Mentor runda 590 cc ultra high profile bakom muskel
Jag skulle ha blekt tänderna, fyllt läpparna med restylane, fixat låren, överarmarna, permanent hårborttagning, fettsugning ja det mesta om jag hade haft pengarna.
Förutom att operera tuttarna som jag ska göra nu så hade jag velat göra följande:
Rätta till min sneda underläpp, vet faktiskt inte vad som kan göras åt det och om det över huvud taget kan göras något åt det, stör mig iaf på att den går i sidled när jag pratar och ler.
Hade också velat ta bort överskottshud från ögonlocken, ligger tyvärr i släkten att ha för mkt hud där.
Permantet hårborttagning på hela kroppen (armhålor,ben, allt mellan benen)
Kosmetiskt tatuera in eyeliner
Förminska/fettsuga hakan lite, den är för stor och får veck när jag ler
Fylla i lite fett eller något från vecken som bildas under kinderna, från näsan till munnen liksom (någon som fattar vad jag menar? skitsvårt att förklara)
Fettsuga lite här och var på kroppen, sånt som inte går att få bort med diet och träning
Göra något åt celluliter och bristningar på rumpa och lår
Sen hade jag velat göra en liten knäpp grej som jag inte vet om det går att göra något åt, jag hade typ velat göra mina fötter smalare, typ binda ihop benen där inne lite eller något för det är jättesvårt att hitta fina skor för så breda men korta fötter. Längdmässigt hade jag kunnat ha mindre storlekar än jag bär nu men då får inte foten plats på bredden så då får jag ta en större storlek för det, förutsatt att foten går in alls vill säga.
Fy vad utseendefixerad man låter när man listar upp allt på det här viset =P Oddsen för att jag ska göra allt detta är ju väldigt små dock, om inte jag typ blir jätterik.
Bröstförstoring
Bh förut: 70C Bh nu: 70H/ 75G
Lagt in Mentors 450cc, HP, släta, coh 1, framför muskeln
Det känns ju nästan som att man har ett idealutseende för sig själv, att såhär vill jag ser ut när allt är klart. Det jag vill (och ska någon gång) göra är:
- Bröstförstoring
- Bleka tänderna
- Fylla läpparna med restylane
- Permanent hårborttagning
- Gå ner 7 kilo
Sen när allt det är klart kommer jag antagligen inte vara nöjd ändå!
Ålder: 29
Längd: 167 cm
Vikt: 63 kg
Näsplastik:
Richard Rylander, Lidingökliniken, 17 januari 2014
Richard Rylander, Conturkliniken, 8 juni 2015
Ögonlocksplastik:
Mattias Elmér, Nordiska kliniken, 5 juni 2017
Har även gjort fillers (Teosyal) i läppar, microblading ögonbryn, tandblekning.
Ja och gå ner några kilon förstås, glömde skriva det.
Tur att det är gratis i alla fall ;)
Ålder: 29
Längd: 167 cm
Vikt: 63 kg
Näsplastik:
Richard Rylander, Lidingökliniken, 17 januari 2014
Richard Rylander, Conturkliniken, 8 juni 2015
Ögonlocksplastik:
Mattias Elmér, Nordiska kliniken, 5 juni 2017
Har även gjort fillers (Teosyal) i läppar, microblading ögonbryn, tandblekning.
Hahha ja det kostar inget att drömma