Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Chocco
Kvinna ·
07 mar, 2012
Hjälp storleks noja!
BröstförstoringHar nu gjort ett såkallat ris test med nylon strumpor, ris och en tunn bygel bh. Började med 400 cc (4 dl) Alldeles för litet!! Efter det 500 cc, 5 dl.. Ja det passade väl, men fortfarande för litet!
Jag har a kupa. ska på konsultation imorgon och vill vara hyfsat mån om storlek. rädd att han inte vill lägga in mer än 500 på mig!:(
Stämmer verkligen ris testet på ??
Sortera efter
LittleMom
Kvinna ·
07 mar, 2012
Hej. Tack för tipset om riskudde. Är 100cc 1dl?
Kram
Gilla
Chocco
Kvinna ·
07 mar, 2012
Hej, ja det är det!
Kram.
Gilla
BooBoo
Kvinna ·
07 mar, 2012
Nja... Asså de ger ju ett ungefärlig bild av hur de kan bli... Sen måste du å din kirurg kolla på måtten på implantaten så att de passar, det är inte bara att säga att man vill ha tex 600cc och sen är de klart... De måste bli ett snyggt resultat också.. Ni måste ju matcha din bröstbredd med implantaten... Sen beror de ju på vilken profil du väljer.. Vet inte om du varit på en konsultation men annars boka in en till och se till att han kollar din bröstbredd så kan ni sedan börja kolla på vilka implantat som passar :)
Gilla
lalle
Kvinna ·
07 mar, 2012
jag hade C kupa innan och la in 395 och jag har nu H kupa :P
så om du lägger in 500 och har A kupa nu = F kupa det är mkt! :)
Gilla