#1
2010, September 4 - 10:06
FÖRKYLD! O.p i övermorgon!
Blev förkyld i önsdags och är bättre nu men fortfarande lite ont i halsen i bland och min ena näsborre är täppt titt som tätt. Har operationen i morgon hur tusan ska det fungera!!
någon som vet ifall jag kan opereras i alla fall. Har ni varit lite näppt när ni opererats?? Gud jag vill verkligen att det ska bli av!
Snälla svara snabbt=)
Annons
Annons
Annons
O nä. aldrig kul med förkylningarna o särskilt inte inför op dagen! Har hört nånstans att det viktigaste är att man inte har ont i halsen, så baseluskerna där inte ska ta sig ner i kroppen. Vi får hoppas på det bästa! Håller tummarna!![smiley smiley](http://www.plastikoperationforum.se/sites/all/modules/ckeditor/ckeditor/plugins/smiley/images/regular_smile.gif)
157/42
Född 1976 o två barn
före noll o ingenting...efter mycket större!
Bh 65D, 65DD
op 21 april 2010 jörg bohn citadell
345cc mp jättenöjd!
Ny op 25 augusti 2010, Jörg Bohn (pga ett implantat som åkt upp o vägrar åka ner igen)
Byte till 455cc high sen
Skittrist... Har med hört att det inte är bra att ha ont i halsen. Jag var snorig på opdagen, men det gick bra ändå!
Har du pratat med kliniken?
31 år
161 cm / 48 kg.
Mått:
84 cm över brösten
67 cm under brösten
64 cm midja
81 cm höfter
Op 1: 5/3 -10 Plastikkirurgi Hässleholm
PIP Hög profil 270cc Runda. Bh 65E.
Op 2: 17/2 -12
Jag har oppererats i munnen (saknar en massa tänder) lite förkyld, så det ska säkert gå bort. Men du ska nog kolla ändå...
hej boobjob!
jag var i samma sits som du och opererades igår, jag hade något ont i halsen kvar och var lite täppt , men narkos läkaren och min plastikkirurg sa att de inte var några problem såvida man inte har feber och är ordenligt förkyld och ont i halsen. lycka till nu!
åh gud vad skönt att du skrev så för det är precis så det är. pytte skav i halsen och lite snuvig bara=) Ska ringa i morgon bitti och säga att jag blivit frisk så dom vet att jag kommer=)
Till mig sa dom att om jag är förkyld gör det ingenting så länge jag inte har feber![cool cool](http://www.plastikoperationforum.se/sites/all/modules/ckeditor/ckeditor/plugins/smiley/images/shades_smile.gif)
29 år, 162 cm, 55 kg
2019/04/24 - Operation uttag av implantat, Proforma Clinic
2019/04/12 - Konsultation uttag av implantat, Proforma Clinic
2010/09/17 - Operation Läkarhuset Norr, 400 cc framför muskeln
Tycker de är för stora, för jobbiga och ångrar att jag satte in implantat.
Vad kul! lycka till nu!
så får du berätta hur det har gått för dig sen :)
självklart ska jag berätta hur det gått. Kommer hem på tisdag så kommer väl in och skriver lite på onsdag skulle jag tro=)
vet ni nåt om man kan operera sig om man har hosta?
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex
kan nog göra ganska ont efteråt om man måste hosta mycket... bäst att prata med kirurgen om de!