Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Feffi
Kvinna ·
25 aug, 2012
Erfarenheter av Helena Sveinsdottir mottages gärna!
BröstförstoringHej! Kan inte bestämma mig vilken kirurg jag vill ha.. Har både träffat Helena Sveinsdottir och Peter Cosmo på konsultationer. Tar gärna emot alla erfarenheter ni har av båda :)
Sortera efter
Redhead
Kvinna ·
25 aug, 2012
Gilla
Feffi
Kvinna ·
26 aug, 2012
Har läst att framför muskeln blir mer fejk? Eller?
Gilla
Grubbelfia_2012
Kvinna ·
26 aug, 2012
Jag ska opereras av Helena..
Tyckte hon verkade bra, rak & förstående...skulle EJ vilja byta till nån annan kirurg...
Dock är det inte så många här inne som opererats av henne så det är svårt att se före & efter bilder
(kan ju vara för & nackdel med det) =)
Vet inte hur hon är med framför vers bakom men det sägs att hon ej ger sig fråns man är nöjd ned sitt resultat...
Ta gärna en titt på Tuves kunder med, han har ju fått gott omdöme här inne... =D
Gilla
Doris
Kvinna ·
26 aug, 2012
Feffi skrev:
Har läst att framför muskeln blir mer fejk? Eller?Gilla
Feffi
Kvinna ·
26 aug, 2012
Du får gärna berätta hur din operation går Grubbelfia_2012. Som det ser ut nu så
ska jag operera mig den 20 december.
Gilla
Grubbelfia_2012
Kvinna ·
26 aug, 2012
Det gör jag helt klart =D
Gilla
Jag har opererats av Helena. :)
Jag tycke om henne då hon förstod omedelbart vad jag ville ha och var ute efter. Dock så fick jag inre blödningar i båda brösten och har förlorat känsel helt i vänster bröst och undersidan av båda armarna har ingen känsel ut till armbågarna. Vet inte om detta berorpå att jag har en sämre läkehud än andra eller om någon skedde under operationen? Känseln ska ju komma tillbaka men jag har fått göra en hel del övningar och har en lång väg kvar.
Men slutresultatet av mina bröst är mer än vad jag hade hoppats på! :D
Är så himla nöjd med mina fina nya tuttar och håller tummarna att muskelpåverkan håller sig borta och att jag får tillbaka känseln i armar och vänster bröst. Allt tar ju sin tid. ;)
(Jag har bakom tuttar. Huuuur nöjd som helst över det, kan träna och så som innan, lite tyngre med tex armhävningar bara hehe..)
Egentligen tycker jag du ska boka möte med Tuve på citadell cosmo. Han lägger både framför och bakom så vid vad jag har hört. Tycker du kan testa framför om du vill ha den naturliga looken eller köra rätt av bakom för mer fejk looken. Men läs mycket först om båda riskerna som finns för framför/ bakom.
Lycka till!