The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Mina 3 veckors bröst, äntligen tillräckligt med mod samlat :)
BröstförstoringHej,
Trots blåmärke och tejp kommer här den första bilden på mina "nya" bröst som jag fick (köpte) den 28:e september.
Alla andra är så snälla och duktiga på att dokumentera och visa sina gamla och nya bröst för att om inte annat hjälpa dem som funderar på en operation och eventuella resultat. Så här kommer mitt bidrag... efter att ha samlat mod ett tag 🙂
Så om det är nån som undrar hur det gått för mig, här kommer svaret... fram tills nu!
Sortera efter
linalisa
Kvinna ·
24 okt, 2010
hemligönskan
Kvinna ·
24 okt, 2010
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
linalisa: Tackar! :)
hemligönskan: Jag blev opererad av Michael Olenius och är mycket nöjd.
hemligönskan
Kvinna ·
24 okt, 2010
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Ja, man får mat om man vill ha. Jag försökte äta nån pastarätt men mådde illa efter narkosen så det blev inte mycket mat den kvällen.
Flisan79
Kvinna ·
24 okt, 2010
Jättefina!!
Undrar dock varför det står "bröstförminskning" vid bilden ;-)
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Flisan79: Ojdå! Jag måste ha klickat fel... ska genast försöka åtgärda! Tack för din uppmärksamhet! 👍
Liiina
Kvinna ·
24 okt, 2010
Superfina!
Bra att du vågade lägga ut bild.
Mina är bara 3 dagar, så jag är en fegis och vågar inte lägga ut bilder än.
Nile
Kvinna ·
24 okt, 2010
Jättesnygga bröst! Grattis!! Vad hade du innan?
Malin88
Kvinna ·
24 okt, 2010
riktigt fina! de komemr bli skitsnygga när de är klara! kul du la upp bild på dom! verkar passa dig skitbra!
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Liina: Tack! Ja, det är ju lite utlämnande att lägga ut bilder. Och inte så kul med blåmärken, tejp osv... men det går ju åt rätt håll! Är du nöjd och glad efter din op nu då?
Nile: Tack! Innan hade jag 70a i bh. Har funderat på att lägga ut en förebild också... men eftersom man inte var nöjd med hur de så ut då är det inte så kul... ska fundera lite till på den.
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Tack så mycket Malin88. Det har varit och är så kul att följa din utveckling. Du har är ju ett par veckor (om jag inte minns fel) före mig, så du har alltid varit där för att ge svar på frågor osv... tack! 👍
Liiina
Kvinna ·
24 okt, 2010
Jag är nöjd, men ack vad fula dom är nu första dagarna.
Lika bra att ha sportbhn på sig så jag slipper se dom för ofta ;).
Längtar till några veckor framåt då dom antagit en mer bröstlik form...
Malin88
Kvinna ·
24 okt, 2010
de va så lite så! :) men dina borde du va stolt för! har fått en jättefin form :)
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Liiina: Jo, jag kommer ihåg de där första dagarna. Jag vågade knappt öppna toppen och se på dem, var så rädd att jag skulle blir besviken och ledsen. Men det är bara att hålla ut, tiden går och allt känns bättre och bättre. Nu är det svårt att inte titta lite på dem ibland 😀. Jag längtar till att få köpa nya fina bh:ar nu.
Malin88: Tack igen. Jag är så nöjd. Jag tittade på mina före och efterbilder igår, la dem brevid varandra i datorn. Det var första gången efter operationen som jag gjorde det. Kan inte annat än vara glad. Nu är det bara att hoppas på en fortsatt komplikationsfri framtid med mina ny bröst.
Anonym användare
24 okt, 2010
Fina!!! Sånt där "göttigt" blåmärke (grönmärke?) har jag oxå fått mellan brösten nu, och ont som tusan gör det! Hoppas mina kommer bli ungefär som dina.
Anonym användare
24 okt, 2010
dem är jättefina 👍 och har jättefin form 🙂
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Emami: Du är också opad av Michael... vad kul. Tycker inte man ser/hör så mycket av hans operationer. Tack! Och jag hoppas att du fått dina egna drömbröst nu. Ja, dessa blåmärken ja... det tar ju sån tid innan de försvinner 🙁
The_Rose
Kvinna ·
24 okt, 2010
Dragana: Tackar... så skönt att få höra andras fina kommentarer!
annzz
Kvinna ·
24 okt, 2010
Va fina de är!! =)