#1
2010, April 20 - 20:53
Vilket resultat kan jag förvänta mig?
Jag är väldigt mager på överkroppen min bröstkorg och benen syns väldigt tydligt, har idag en liten A... Är rädd att implantaten kommer synas och att de kommer se ut som bollar, lite på klistrade Vad tror ni?
Kan jag få ett naturligt resultat med bröstband?
Vad tror ni om risken för rippling? Är det något jag får räkna med? Och isf i vilken grad? Vill inte att de ska synas mellan brösten eller om jag har uringat/bikini... Känner man ripplingen väl?
Tacksam för svar och råd...
Annons
Annons
Annons
Puffar min tråd
läggg ut bild så är det lättare :P
Född: 1988
Längd / Vikt: 163 cm, 65 kg
Storlek innan op: 70B, 76 cm under brösten.
Storlek efter op: 70 F
-Operation, 24 Juli 2010, 375 cc, subfacia
Om du vill ha ett naturligt utseende med minimal risk för rippling kan anatomiska implantat vara något för dig.
BF + 3 korrigeringar pga olika komplikationer
NP + 1 korrigering
Fillers, Botox, Skinbooster, PRP, PMU, Mikronålning, Veinwave
Nova83: jag har samma bekymmer och fundering :-/
*puffar* ingen som vill skriva ngt i denna tråd? :-)
Jo, att du ska vara "nöjd med dig som du är" Jag genomgick min första bröstförtoring 2006, då jag var 38 år! Resultatet
ble katasrofalt och de blev en korrektionsopertion 2007. som också var under all kritik. Den lilla information om "eventuella"
komplikationer som eventuellt skulle bli, var sådana som skulle gå tillbaka, typ känselbortfall e.t.c. Att komplikationerna faktiskt blir bestående
vill kirurgerna sällan prata om innan. Du får leva med dem och kirurgerna rycker på axlarna åt dig! nej , var nöjd med dig som du är!!
Hoppas vi kan få lite råd och tips![smiley smiley](http://plastikoperationforum.se/sites/all/modules/ckeditor/ckeditor/plugins/smiley/images/regular_smile.gif)
Jag har ingen bild nu men ska försöka fixa det de närmaste dagarna. Jag har varit på konsultation på Citadell och ska dit igen i juni. Så om det blir en operation kommer jag lägga runda, bakom... Jag är lite rädd att anatomiska känns för hårda... men jag kanske har helt fel?
Nu har jag lagt in en förebild, vore jätte tacksam om ni vill hjälpa mig och komma med era tankar!!
Jag hade mindre boobs än dig förut och nu är jag ju nyopad så jag kan ju inte tala för det färdiga resultatet men, än är jag hur nöjd som helst med mina. Tror inte jag kommer få nån synlig kant. Har gjort mina på citadell oxå.
157/42
Född 1976 o två barn
före noll o ingenting...efter mycket större!
Bh 65D, 65DD
op 21 april 2010 jörg bohn citadell
345cc mp jättenöjd!
Ny op 25 augusti 2010, Jörg Bohn (pga ett implantat som åkt upp o vägrar åka ner igen)
Byte till 455cc high sen