Annons
3 posts / 0 new
Last post
#1 2013, December 6 - 16:11
Kiddo87
Kiddo87's picture
Offline
Last seen: 4 years 8 months ago
Silver
Joined: 2013-10-11 19:59

BH:AR / BUTIKER STOCKHOLM

Hallå på er!
 
Skulle behöva tips på butiker i Stockholm som säljer större bh:ar med bra stöd och i bra kvalitet. Verkar nämligen inte som om Change finns i innerstan utan enbart utanför. De enda utöver Change jag är bekant med är Twilfit, men den jag var inne i senast slutade på typ storlek E.
 
Tips mottages med glädje!! :)

26 år, 175,cm, 58kg
Strl före op: 75A/B(?)
Konsultation: 14/10 - 13 Örjan Gribbe, Proforma Clinic
OP: 28/11 - 13 Örjan Gribbe, Proforma Clinic
Mentor 550cc, texturerade HP, delvis bakom muskel

Annons
2013, December 6 - 16:59
tin (not verified)
tin's picture
Details, åhlens city (underklädesavd, men lite osäker på vad dom har för utbud gällande vanliga bhar. Finns iaf sportbhar för oss tuttlisor), gustaf mellbin (gamla stan & mariatorget.. sistnämnda är den bättre) samt feminint som ligger på östermalm
 
På Details har dom vanliga freya deco som det finns en del skriverier om här på forumet plus grymma sportbhn panache sportsbra.
Åhlens har olika modeller av shockabsorber som också gör bra sportbhar.
Gustav mellbin har lite av varje, bla bygellösa freya deco. Butiken i gamla stan är nog mest riktad till äldre.
Har inte varit till Feminint men ska dit om några veckor och kika om det finns julklappar.. till mig själv blush Beställt från deras hemsida förut. 
 
Tror det finns ett ställe som heter samiras underkläder också. Någon kanske har koll? 
 
Twilfit är enligt mitt tycke.. skit ;) Dåligt utbud och rekommenderar större underband än man ska ha bara för att få sälja.
2013, December 6 - 19:46
Taxörat
Taxörat's picture
Offline
Last seen: 9 years 1 week ago
Silver
Joined: 2012-12-24 20:21
Samiras ligger på Götgatan, precis i början av backen mot Medis. Liten butik, men jättemycket att välja på.

2 barn, 164 cm, 54 kg

Storlek före op: trött 80B

Allergan Responsive SRX 550g släta, runda delvis bakom
Extra hög profil

Operation BÄSTA Patrik Höijer, King of Boobs Laser&Estetik 1/3-13

Korrigering av töjd ficka 21/12-13

Annons
Annons
Annons