Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Delilah profilbild

Delilah

Kvinna ·

29 jun, 2014

Stora bröst- blir det svårt att hitta snygga kläder?

Bröstförstoring

Hej alla tuttisar! Jag älskar kläder, och handlar ofta ganska dyra kläder från svensk design, typ Dagmar, Filippa K, Hope, Whyred etc. Jag klär mig nog ganska typiskt skandinaviskt, tighta nederdelar och lite lösare överdelar. Funderar just nu mkt på hur det kommer bli med kläder efter min bröstförstoring. Det känns som att det finns plats i mina plagg för lite fylligare behag, och jag tror det kommer passa min stil då jag gillar att klä mig kvinnligt och framhäva mina former. Men så skrämde ett butiksbiträde upp mig, och sa att designkläder inte gör sig bra på storbystade tjejer. Jag kan förstå att alltför tighta toppar och blusar med knappar fram kan bli lite knivigt, men i övrigt? Vilka är era erfarenheter, är det svårt att hitta snygga kläder som passar till en större byst?

Sortera efter

9April profilbild

9April

Man ·

29 jun, 2014

Jag tycker inte det är så svårt. Vissa klänningar och skjortor funkar inte men de e ett lyxproblem! Allt med stretch är ju bra men har man lösare toppar är det inga problem. Har ju själv 65 G/H och jag har ändå S eller M i toppar beroende på märke.
Gilla
catlady profilbild

catlady

Kvinna ·

29 jun, 2014

Följer:)
Gilla
Tezla profilbild

Tezla

Kvinna ·

29 jun, 2014

Hålle med 9april. Jag upplever det inte som svårt dock kan ju vissa typer av plagg vara svåra att få snygga typ a-linjeformat ser man bara stor ut i haha men drar man ett midjeskärp över den blir det jävligt snyggt ;) har bara tyckt det varit roligt att köpa nya kläder och som 9apriö använder jag s/m som innan beroende på modell av tröja eller klänning.
Gilla
Delilah profilbild

Delilah

Kvinna ·

29 jun, 2014

Tack för era svar, låter bra! :) ja, Gud va kul det ska bli att få shoppa loss sedan när det blir dags för det, :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem