Mandelblom
Kvinna ·
21 jul, 2014
Någon som har erfarenheter av hudföryngring eller rynkbehandlingar?
Hudförbättring/hudföryngringFyller 43 om några månader och har opererat brösten i år men funderar även på att frächa upp ansiktet. Jag har en hel del linjer, både djupa och små fina, som jag har börjat fundera på att reducera och försöka skjuta upp processen. Min storasyster har färre och mindre djupa rynkor än mig så jag ser äldre ut än henne, inte så kul även om det bara skiljer sig 2 år mellan oss.
Sortera efter
Anonym användare
21 jul, 2014
Pygme
Kvinna ·
21 jul, 2014
Mandelblom
Kvinna ·
21 jul, 2014
Ja, dermaroller verkar jätteintressant, har läst på lite nu. Tack för tipset tin :)
Rosenknopp
Kvinna ·
21 jul, 2014
Mandelblom
Kvinna ·
22 jul, 2014
Tack för tipsen Rosenknopp. Var inne på http://www.lavida.se och läste om både fraktionerad CO2-laser och erbium YAG-laser för att få en bild av det.
Mandelblom
Kvinna ·
22 jul, 2014
Varför la jag inte in den här tråden under Ansikte istället för Kropp? Startar en tråd där också.
Mandelblom
Kvinna ·
23 jul, 2014
Funderar på att först göra en peeling av något slag, kanske dermaroller, för att få ett nytt ytskik och färre smårynkor. Därefter filler för att ta partierna uner ögonen, de sura mungiporna, linjerna från näsan till munnen och rynkorna på överläppen.
Testat dermaroller? Vet inte om det funkar men har läst att det ska vara bra. Någon kanske vet? :)