Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
MarabouSweet profilbild

MarabouSweet

Kvinna ·

26 nov, 2013

Hur går betalningen till?

Bröstförstoring

Hej tjejor ;-) Har en bröstförstoring bokad den 3/1-2014 hos Laser & Estetilk/ Stockholm. Men när betalar man? När man kommer inför operationen eller får man något banknummer innan? Och kan man betala av hos Laser & Estetik? Jag har ca. 10700:- kvar tills jag har hela summan 47500:- Kommer troligtvis hinna spara så jag har 9000:- kvar att betala, kanske att jag kan få ihop ytligare lite till men jag vet inte om jag hinner spara ihop resten. Vill inte skjuta på operationen så mycket senare eftersom jag vill att det är så långt från sommaren som möjligt så det hinner läka. Finns det så man kan betala av hos dom? Vad tror ni? Har mailat en förfrågan till dom också men tänkte att jag frågar här också. Ha en fin dag allihopa

Sortera efter

Nemax78 profilbild

Nemax78

Kvinna ·

13 maj, 2014

En fundering, ser att du opererat dig. Hur blev resultatet? Enligt deras hemsida kostar en förstoring fr 34000kr, jag undrar vad du hade för speciellt då din förstoring var hela 13500kr dyrare än frånpriserna?

Gilla
 profilbild

Anonym användare

24 aug, 2014

du betalar 7 dagar innan operationsdagen. 

Gilla
 profilbild

Anonym användare

24 aug, 2014

oj, såg att det var gammal tråd..

Gilla
Silicon dream profilbild

Silicon dream

Man ·

24 aug, 2014

Ts ska ju opas den 5 september så...undrar också som Nemax över priset
Gilla
Silicon dream profilbild

Silicon dream

Man ·

24 aug, 2014

Allergan och Silimed kostar 38000, Mentor 34000 kr och Perthese Nagor och Eurosilicone, Arion, Saline vet inte men vet inte vad exakt det kostar, men hon kanske ska göra nåt annat i samband med det.
Gilla
Silicon dream profilbild

Silicon dream

Man ·

24 aug, 2014

Okej jag har hört att betalningen ska vara inbetalad senast 7 dagar före op. Anatomiska vet jag inte vad det kostar. Deras erbjudande på 34000 kr är det Runda släta Mentor coh 1 eller gäller det även coh 2 och texturerade?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem