klackskon
Kvinna ·
15 nov, 2014
Tips på träning innan brösten läkt?
Träning, hälsa, kost och viktTjo!
Brösten fyllde 7 veckor igår och det är fortfarande ganska lång tid kvar tills jag får börja med skumpig träning och rena bröstövningar. 2 veckor tills jag får köra marklyft (<3).
Söker därför inspiration och tips på träning jag kan köra som inte skumpar och som inte belastar bröstmusklerna. Både tips på grupp-pass och övningar på gymmet mottages gärna! Speciellt för rygg, mage och rumpa. :)
Kram!
Sortera efter
Annielilja
Kvinna ·
15 nov, 2014
peachpassion
Kvinna ·
15 nov, 2014
Louise73
Kvinna ·
15 nov, 2014
Annunatariel
Kvinna ·
15 nov, 2014
Följer
loveit
Kvinna ·
15 nov, 2014
Louice
Kvinna ·
15 nov, 2014
Mintra
Kvinna ·
16 nov, 2014
klackskon
Kvinna ·
16 nov, 2014
Tack för bra tips tjejer!Spinning tror jag också borde funka! Squats i smithmaskin borde väl också gå? Vet inte om jag vågar lassa på vikt på en lös skivstång. Men sitter den fast i smith så påverkas inte bröstmuskeln väl?
Cable kick backs var en sjukt bra idé, hade glömt bort den övningen helt haha. Tack Louice!
Vågar man börja med yoga? Kanske bara hemma där man kan välja övningar själv..?
Fler tips tack :D
Karin-m
Kvinna ·
22 nov, 2014
mmmjo
Kvinna ·
22 nov, 2014
klackskon
Kvinna ·
23 nov, 2014
loonette
Kvinna ·
05 dec, 2014
JAG VILL TRÄNA! JAG VILL SPRINGA!
10 dagar sedan op, imorgon är det två veckor sedan senaste löppasset. Jag har lovat mig själv att ta det lugnt åtminstone tills jag varit på återbesök om en vecka, men HERREGUD. Jag blir galen!
prinsessanklara
Kvinna ·
06 dec, 2014
Följer! kommer oxå bli galen när det är op dags haha!
följer!