Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Tingeling1
Kvinna ·
13 feb, 2015
Bröstoperation före/efter barn?
BröstförstoringHej! Jag tänkte höra om erfarenheter av bröstförstoring innan barn. Hur har dem blivit efter ni fått barn, ammat osv? Har ni behövt göra om dem? Skulle ni rekommendera att göra det före eller efter man fått barn?
Sortera efter
Nina
Kvinna ·
13 feb, 2015
Jag har vänner som säger helt olika, så beror helt på dina anlag. Men även vad man föredrar naturligt eller fake. Jag har inte gjort innan mina barn men skall nu göra. Hade en stor D innan barnen jättefina men nu efter är det bara en liten B. Så innan hade jag aldrig gjort det men nu är det andra bullar ;)
Går du i barntankar inom 1-2 år kanske det är bättre att vänta annars är det väl bara att göra det som känns bäst för dig :)
Gilla
miapia
Kvinna ·
13 feb, 2015
Som skrivs i tidigare inlägg; det är säkert väldigt individuellt. Grejen är ju att du inte vet hur din kropp reagerar på en graviditet. Jag tänker själv fixa till en del nu efter min sista graviditet. Att pendla mellan 30 kg fram och tillbaka tär en hel del på kroppen, är själv glad att jag har väntat. Men om du inte planerar barn inom ett par år så kanske du ska köra ändå?
Gilla
Tingeling1
Kvinna ·
14 feb, 2015
Vill gärna ha barn men är svårt att veta när det kommer bli, eftersom jag inte har någon partner för tillfället ;) har läst om att brösten kan bli väldigt naturliga och fina efter graviditet. Någon som har de erfarenheterna?
Gilla