Bombini
Kvinna ·
12 feb, 2015
BH-märken med små underbandsstorlekar
Kläder: operationsplagg, BH mmUndrar om någon har bra tips på märken/butiker där en kan köpa BH:ar i storlek 55?
Gärna tips med omfång 60 också, har hittat några med det iallafall.
Tycker dock att jag fått hoppa in på innersta haken väldigt fort ofta med dom bh:ar i 60 som jag har.
Sortera efter
Proformatuttar
Kvinna ·
13 feb, 2015
Bombini
Kvinna ·
13 feb, 2015
Får försöka hitta sidor som finns på engelska i den regionen. Tack för tipset!
Har googlat och hittat nåt enstaka märke via en blogg som gör på specialbeställning från Polen.
Hade hoppats på att det skulle finnas något lämpligare ;)
mimi
Kvinna ·
13 feb, 2015
Vad är din omkrets? Min är 63 cm ungefär så kommer också behöva bhar som har små underbandsstorlekar.
Bombini
Kvinna ·
14 feb, 2015
Min omkrets är 64cm.
9April
Man ·
14 feb, 2015
mimi
Kvinna ·
16 feb, 2015
Menar du Bravissimo och Figleaves då eller vet du någon mer sida än de? :) Där har jag kollat och hittat några iaf, får väl beställa hem och testa!
kakans
Kvinna ·
24 feb, 2015
såg din 3D bild, vad hade du för implantat och cc på den? :)
Bombini
Kvinna ·
25 feb, 2015
På den är det Natrelle (Allergan) Inspira Style TSF 295cc i höger och 265cc i vänster :)
turisten
Kvinna ·
25 feb, 2015
Ewa Michalak (stavning?) hade 55 för några år sedan, men om jag inte är helt ute och cyklar var det tal om att de skulle sluta med det. Det var som sagt några år sedan och mycket kan ha hänt sedan dess.
Bombini
Kvinna ·
26 feb, 2015
Hittade ett blogginlägg om dom där man fortf kan specialbeställa 55.
Tack för tipset! :)
Anonym användare
17 mar, 2015
Får man fråga vart man kunde specialbeställa 55? (Vill också veta) :)
Bombini
Kvinna ·
17 mar, 2015
Får man fråga vart man kunde specialbeställa 55? (Vill också veta) :)
Blogginlägget gällde Ewa Michalak :)
Är dock inte helt nyskrivet så vet inte om det fortf går.
Katri77
Kvinna ·
17 mar, 2015
Följer! :)
Anonym användare
17 mar, 2015
Mhmmm ok. Hittar ingenting där som hintar om det... *kanske inte har några sökskills dock* Men om ngn hittar 55 nånstans så säg gärna till ;)
mimi
Kvinna ·
23 mar, 2015
Jag fick hem en Shock absorber classic idag som jag beställde från UK. Storlek 28F, vilket är 60G i EU. Satt bra i underbandet men lite för liten i kupan så den tryckte på brösten lite för mycket. Finns inte i större kupa heller i den underbandsstorleken, hittar ingenstans på nätet i alla fall. Så frustrerande :( Synd, för den var så himla skön och mjuk annars. Hojta till om ni är sugna på den.
Rent spontant tänker jag att du kanske borde se efter vad det finns för sydeurpoeiska/asiatiska märken? Däromkirng är ju kvinnorna ofta mer petite än här uppe i norden, så de borde rimligtvis ha ett större urval av bhar för mindre damer. Det finns säkert sidor som shippar worldwide! Men sen kan det säkert vara svårare att hitta stora kupstorlekar på bhar med så små band!
Detta var alltså bara min okvalificerade gissning, har själv inte den storleken så har inte gjort ngn research, kanske finns jättebra märken som säljs i Sverige med dessa storlekar. Inte hittat ngt via Google? :)