MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
Olika stora boobs efter 6 veckor *ÅNGEST*
Andra bröstoperationerHJÄLP !
Mina bröst är 6 veckor gamla . Texturerade coh 2 , som ni ser på bilden är dom åt helvete omjämna och skitfula ! Har någon haft samma problem ? Vad ska jag ta mig till? Mår så otroligt dåligt och min kirurg påstår att hon inte ser problemet. Har jag blivit tokig?
Snälla tips och hjälp mottages .
//M
Sortera efter
Felize
Kvinna ·
06 jul, 2015
Felize
Kvinna ·
06 jul, 2015
MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
Mina bröst var olika stora från början pga att min börstkorg gå ut mer på väster sida än på höger . Den vänstra bröstet sticker ut mer än det högra . Tänkte få min kirurg och korra det med att sätta in 700cc i vänster och 800cc i höger. Jag ber till gudarna att höger bröst fluffar till dig lite mer. Men tack för dom fina orden , för jag mår verkligen inte bra över resultatet :-(
Vinna
Kvinna ·
06 jul, 2015
Vinna
Kvinna ·
06 jul, 2015
MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
Nu finns där fler bilder :-)
MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
Tack så otroligt mycket. Jag mår väldigt dåligt över resultatet . Men jag hoppas dom fluffar till sig mer .
Rundhunden
Kvinna ·
06 jul, 2015
MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
Ja där är en storleksskillnad , det måste ju korras. Här går man och betalar dyra pengar och visst har man stora bröst, fast skillnaden kvarstår. Det var just den jag villa bli av med också :-(
Nathalie
Kvinna ·
06 jul, 2015
Vinna
Kvinna ·
06 jul, 2015
MonniM
Kvinna ·
06 jul, 2015
LillaPyret
Kvinna ·
06 jul, 2015
Mina är också väldigt olika. Har mailat kirurgen som sa att vi skulle avvakta till september och återbesöket.
Vänster implantat har hasat ner väldigt långt medans höger antingen är långsam ner eller har fastnat och är det så, så skulle han korrigera men han ville vänta till återbesöket och se hur de ser ut då.
Finns en bild på mina om du vill se. Den är tagen för ca 2 veckor sen och ännu har inte höger halkat längre ner...
Miomio
Kvinna ·
07 jul, 2015
Jag ser ingen storleksskillnad på bilden i tråden, tycker de ser jätte jämna ut! Kollade på din sida och jag tycker du har ett skitsnyggt resultat! En liten skillnad på det ena bröstet som du menar sitter högre upp, men om jag inte visste att det va det du störde dig på hade jag aldrig sett det. Tråkigt när man känner sig missnöjd såklart, men vid korr är det ju alltid risk för komplikationer, min tanke är att det är synd att riskera nånting när du har så fina bröst! Kanske kan se dom som tvillingar istället för kopior av varandra? :) Hoppas verkligen det rättar till sig för dig iaf, och att kirurgen lyssnar på dig!
MonniM
Kvinna ·
07 jul, 2015
Då har vi samma problem, jag hoppas innerligt att din kirurg korrigerar det. Jag får vänta tills Aug när mitt återbesök är. Det jag hoppas på är byte till 700 resp 800 . Nu har jag 650 och 700. Tror att 50 cc inte var tillräckligt för att fylla ut höger. Jag tycker du har en väldigt fin from på dina :-)
MonniM
Kvinna ·
07 jul, 2015
Tack för dom fina orden , jag tror nog jag hade hoppats på ett annat resultat än det jag fick . Ångrar lite att jag inte satte dom framför muskeln. Då kanske skillanden hade varit mindre. Jag har återbesök i aug , får massera och ha mig tills dess. Grejen är att jag känner mig så obehlväm i bikini och tror att alla ser hur olika mina bröst är :-( Dina är väldigt fina och perky...
9April
Man ·
07 jul, 2015
Bobelina
Kvinna ·
07 jul, 2015
Asirnas
Kvinna ·
07 jul, 2015
Ser MYCKET bättre ut än mina bröst. 6 veckor är knappt något alls, ingen idé att noja än.
MonniM
Kvinna ·
07 jul, 2015