Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
495cc profilbild

495cc

Kvinna ·

14 nov, 2015

Det stramar fortfarande . Hur länge till ??

Andra bröstoperationer

Nu är det 3 veckor sedan min operation med 495 cc anatomiska bakom muskeln. Har fått fantastiskt fint resultat med perfekt symmetri och klyfta . De är ff svullna och jag har fortfarande en svidande smärta i just klyftan . Är det någon mer här som haft smärta så här länge efter op . Kan tillägga att muskeln ff också känns tight , som att jag vill strecha ut. Tycker det borde släppa efter ordentligt nu eller är jag bara otålig ??

Sortera efter

Louise123 profilbild

Louise123

Kvinna ·

14 nov, 2015

Det har gått 6 veckor för mig snart och jag har fortfarande ont, stramar spänner ja men du förstår. Tycvärr kan det vara lite till eller så släpper det så olika. Jag menar det har bara gått 3 v! Men förstår helt hur du känner jag är trött på att vara öm fortf!
Gilla
495cc profilbild

495cc

Kvinna ·

14 nov, 2015

Ojjdå ! 6 veckor för dej ?!! Jag förstår ju att man måste ha tålamod på riktigt då . Hoppas det släpper snart . Både för dej och mej såklart ! Hade implantat framför muskeln innan . Den här smärtsan och "stramandet" fanns inte ens på kartan den gången. Fast nu ser det ju 10000 ggr bättre ut ... Sååå Nöjd redan !!
Gilla
Louise123 profilbild

Louise123

Kvinna ·

14 nov, 2015

Vad roligt att höra!!!:) ja hoppas att det släpper snart ! Släpper säkert snabbare för dig du har ändå haft vävnad innan ! Sedan har jag gjort ett litet lyft också!
Gilla
495cc profilbild

495cc

Kvinna ·

15 nov, 2015

Tack ! Jag hade knappt nån vävnad utan mest lös hud . Gjorde också ett litet lyft ... Centrerade bröstvårtorna och fick nya fina tunna ärr . De förra var breeeda och jättefula . Smärtan på utsidan av brösten har försvunnit , det är mest i klyftan och på insidan där liksom . Kommer väl att släppa om nån månad då.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem