Annons
5 posts / 0 new
Last post
#1 2011, February 3 - 22:20
anonym (not verified)
anonym's picture

På lördag är det dags!

På lördag kl 7,30 är det min tur att opa mig... Är fruktansvärt orolig och det blev inte bättre när jag i dag kom på att man ju inte får äta ipren 10 dgr innan op och jag tog 2 tabletter i söndags. Jag pratade med min läkare och han sa att jag skulle få medicin för det på lördagmorgon.

Nu känner jag mig så osäker och funderar på om jag ska fråga om vi kan skjuta på operationen några dagar, men vet ju att det är lång väntetid och har ju verkligen laddat inför lördag. F-n vad klantig jag är som inte tänker längre.

 

Hur skulle ni gjort?

Annons
2011, February 3 - 23:02
tuttified
tuttified's picture
Offline
Last seen: 2 years 4 months ago
Silver
Joined: 2011-01-12 14:41

Jag har nog kört ändå. 10 dagar är säkert lite överdrivet för att vara på den säkra sidan. Och säger läkaren att du ska få medicin för det så borde det ju inte vara någon fara ;)

29 år, 180 cm, 74 kg, inga barn

Konsultation Plastikhuset Linköping jan
Konsultation Citadellkliniken 2 feb -11 14.00
OP Citadellkliniken 21 mars -11 kl 12.00
510 cc MP

http://tuttified.blogg.se/

2011, February 3 - 23:29
Marina
Marina's picture
Offline
Last seen: 2 days 3 hours ago
Moderator
Joined: 2010-04-14 19:00

Lördag?! SMART klinik! yes

Har aldrig haft det så bra att jag kunnat op'as en helg.

Moderator, medlemsansvarig och delägare i POF.
50 år, 164 cm, 72 kg
Ca femton års trasslig brösthistorik som finns beskriven i min profil, som ligger till grund för mitt engagemang i POF.
Missa inte att det är ett nytt POF på gång och att ni behöver ha en aktuell mailadress för att kunna logga in när det är dags (ca senhösten 2023, är prel.planen)!

2011, February 4 - 02:46
Julklapp (not verified)
anonym's picture

sager som marina! lørdag ? dom tar sej verkligen tid til kundana iallfall :) Lykka till, ønskar dej det basta, bara kør på :D om du utsatter OP'en blir det ju bara langre tid med ångest. det går så bra så.

Annons
2011, February 4 - 08:58
Malin31 (not verified)
anonym's picture

Tack för era svar, jag kör på! Visst är det helt otroligt att de opar en lördag, en fantastisk läkare är det också!

Annons
Annons
Annons