bigaboobs
Kvinna ·
09 jan, 2016
arg på bh butik
BröstförstoringSåå arg jag är. Var och köpte bh på en butik förra veckan. Bad om hjälp efter som jag inte visste vilken storlek jag har och rent av inte vet hur en bra bh ska sitta. Så hon visade mig och sa att denna och den storleken skulle jag ha. Provade och hon sa den satt som en bh skall. Men nu en vecka senare är ju bhn jätte stor runt om. ( inte gått ner i vikt). Känner mig faktiskt lurad. Ska dom inte kunna sånt?
Sortera efter
Anonym användare
09 jan, 2016
MissMc
Kvinna ·
09 jan, 2016
Hållermed Tin, på samtliga punkter. Råkat ut för samma själv på både Change och Abecitas egna butik.
Kan rekomendera La Leia, om du har vägarna förbi Malmö, fick grymt bra hjälp där idag. Och hon kunde verkligen sin sak.
bigaboobs
Kvinna ·
09 jan, 2016
Elita
Kvinna ·
09 jan, 2016
Du kan googla mäta bh och mäta själv. Om du är 80 runt om så ska du såklart ha mindre och inte 80.
bigaboobs
Kvinna ·
09 jan, 2016
nyfiken1
Kvinna ·
09 jan, 2016
Hej,
Stelpa
Kvinna ·
10 jan, 2016
tyson
Kvinna ·
10 jan, 2016
Jag fick utprovat på change på väla o är väldigt nöjd. Men det beror kanske vem man får som hjälper en...
Expediten var en äldre dam, mycket trevlig o duktig, o förklarade o visade en massa för mig. O vad jag förstod det som hade erfarenhet av vilka bh:ar som var bra för silikonbröst, framförallt när de var nya.
Bh:arna jag köpte då sitter fortfarande helt perfekt o då är det ca ett år sedan jag köpte dem.
bigaboobs
Kvinna ·
11 jan, 2016
Terra
Kvinna ·
07 apr, 2023
M o n a
Kvinna ·
21 jun, 2023
Breezli
Kvinna ·
30 jan, 2025
Säg att du är missnöjd med kvaliten och vill ha pengarna tillbaka? Vilken butik var det?
Alla som säljer underkläder kan faktiskt inte hur dom ska sitta. Okunskap eller snack bara för att få sälja. Varit i många butiker där dom påstår att en bh sitter bra fast den verkligen inte gör det.