Boobietrap
Kvinna ·
06 apr, 2017
MotivaHybrid
BröstförstoringHej! Såg på Nordiska Klinkens Instagram idag att dom erbjuder MotivaHybrid vilket då är bröstförstoring med eget fett OCH implantat. Detta ska tydligen vara bra för dom som vill ha ett naturligt utseende på brösten och även en mer naturlig känsla. Det jag funderar över då är om fettcellerna kan dö likadant som vid förstoring med endast fett. Är det någon som har gjort ett liknande ingrepp?
Sortera efter
MissMc
Kvinna ·
07 apr, 2017
Boobietrap
Kvinna ·
11 apr, 2017
Jag ska göra den 18/4.
Eller ja, nästan iaf. Har tidigare gjort Op. med enbart implantat och ska nu göra en fettransplantation för att försöka korrigera/dölja DB. Dock sa Patrik att han kommer lägga fett över hela bröstet.
Vet inte om det blir mycket mer annorlunda än om man gjort allt på en och samma gång. Tilläggas ska att Patrik inte gjort mina första op. utan jag vände mig till honom då jag valde att byta klinik. Kan uppdatera sedan när jag vart där :)
Jen_1
Kvinna ·
19 maj, 2017
winnys
Kvinna ·
19 maj, 2017
LisaLisa
Kvinna ·
06 jun, 2017
Emma Emma
Kvinna ·
19 jul, 2023