Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Roses
Kvinna ·
20 maj, 2017
Sjukskrivning intyg
Näsoperation - NäsplastikJag undrar om ni vet vad som gäller vid inlämning av sjukintyg som man ska lämna in till sin arbetsgivare. Är det så att man kan undvika att behöva lämna in förstasidan där det står vad man har gjort. Känner mig orolig med tanke på att de kanske kommer att fråga efter första sidan? Vad är era erfarenheter? Tacksam för er hjälp för vad som gäller.
Sortera efter
Myy
Kvinna ·
21 maj, 2017
Jag fick inte ens sjukintyg, fick sjukskriva mig själv en vecka , sen ta nån semesterdag , frågade min kirurg varför å han menade på att ja skulle va bra efter en vecka och att han inte riktigt kunde sjukskriva för en sådan sak , tänk va olika alla gör :)
Gilla
Näsplastik123
Kvinna ·
21 maj, 2017
Min kirurg sjukskriver inte heller efter estetisk näsplastik, så jag ska ta semester efter först veckan :)
Gilla
Roses
Kvinna ·
21 maj, 2017
Jag har tagit för givet att jag kommer att få ett sjukintyg. Då får jag ta semester om jag behöver vara hemma längre än en vecka då.
Gilla
Myy
Kvinna ·
21 maj, 2017
Ja va beredd på det ialf ! Trodde som du , så fick ordna massa sedan med jobb när det var dags :)
Gilla