#1
2017, October 10 - 20:49
Någon som har olika profiler som jag? HJÄLP!
Hej! Opererade näsan för snart 4 år sedan och har sedan näsan var färdigläkt sett olika ut i profil från olika sidor. Jag har alltså ett sorts utseende på näsan från ena hållet och ett annat från andra hållet. Inget som egentligen syns framifrån men jag undrar om de är vanligt och om fler upplevt det jag har fått efter operation?
—
20år 165cm , 49kg Näsplastik oktober 2013 av Rylander - väntar på resultat Intresserad av bröstförstoring
Annons
Annons
Annons
Jag har också 2 olika sidoprofil och profil. Tror det är vanligt att ena ser bättre ut än den andra.
Jag har också det.. och det beror på att ansiktet inte är helt symmetriskt. Halva ansiktet är smalare än den andra halvan så jag har två olika profiler :)
0 barn, 29 år, 162 cm, 57 kg
Näsplastik Kosmetisk kirurgi AB, Falköping
Precis, ansiktet är inte helt symmetriskt så det är i princip omöjligt att få två identiska profiler :) detta påpeka min kirurg noga för mig också.
Bröstförstoring
Op 23/3-17 Örjan Gribbe, Proforma
400 cc hp bakom bröstmuskeln
Strl före op:75B
Strl efter op:75D-70E
Näsplastik
Op 6/11-17 Paolo Montemurro, Akademikliniken Stockholm