Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Tiillaan profilbild

Tiillaan

Kvinna ·

25 jan, 2018

Piercing, Bröstförstoring strandkliniken.

Bröstförstoring

Har en liten fundering ang. Piercings under operation. Har fyra stycken, tre av dom tar jag mer än gärna ut, men min smiley (strängen i överläppen precis ovanför tänderna) vill jag helst inte ta ut då den är lite bökig. Hur behövde ni göra?

Sortera efter

Marina profilbild

Marina

Kvinna ·

25 jan, 2018

Risken för brännskador vid diatermi är inte så stor i huvudet, eftersom man inte sätter elektrodplattorna så att det går ström genom huvudet, men en spontan tanke är att kliiniken kan vilja ha möjligheten att intubera dig (sätta ett andningsrör i halsen) - sitter piercingen så till att den på minsta sätt kan komma att fastna i händerna på den som ska göra det? Isåfall tror jag de kommer att be dig ta ut den för säkerhets skull. Men det är min gissning!
Gilla
Tiillaan profilbild

Tiillaan

Kvinna ·

13 mar, 2018

Nej, den går inte att fastna i. Så då borde det ju funka kan jag tycka. Men isåfall får dom hjälpa mig då jag inte klarar just den piercingen ensam.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem