Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Agnes96
Kvinna ·
04 sep, 2018
Välja mellan 335cc och 355cc?
BröstförstoringJag står i valet mellan 335cc och 355cc. Jag har läst att den faktiska skillnaden som blir är nästintill försumbar men trots detta är det ju ändå ett val att göra och jag vet helt enkelt inte vad jag tycker. Båda storlekarna är större än jag först tänkt att jag skulle vara bekväm med men trots detta tyckte jag på 3D-simuleringen att 355cc såg bättre ut även om skillnaden som sagt är mycket liten. Är det någon som valde mellan dessa storlekar och vill berätta hur ni känner efter ert val? :)
Sortera efter
Jost
Kvinna ·
05 sep, 2018
Är lika stor som dig innan både kropp och bröst och vill ha c kupa efter. Velar oxå mellan 335 och 355. Ska op i november
Gilla
Liljas
Kvinna ·
05 sep, 2018
Hej
Jag vet inte om jag kan hjälpa dig/er med mina ord, men gå på känslan. Jag velade mellan 300 och 355, men valde mellantinget 335 just för att jag inte kunde bestämma mig. Nu i efterhand skulle jag gått på det större, mest för känslans skull. Sen blir det inget skillnad mellan 335 och 355. Tänk en liten matsked liksom, knappt det :)
Gilla
Sophoto
Kvinna ·
05 sep, 2018
Jag skulle först ha 335 demi men tog en andra konsultation för jag kände inte riktigt att detva rätt och vela somen tok. Och efter andra konsultation så blev det 355 full profil och ångrar mig inte en dag. Det är lite som Dom andra brudarna säger. Gå på det större alternativet om Du velar mellan två storlekar som Skiljer så lite.
Gilla
raf95
Kvinna ·
12 apr, 2020
Jag velade mellan 300cc och 355cc, ville ha så naturligt som möjligt men ändå storlek som syns, gick igenom 3D bilder o 355 såg perfekt ut för min kropp. (Har typ ingen bröst)
Gilla
Hannachris
Kvinna ·
03 maj, 2020
Jag har en annan storlek , men jag skulle säga att om man velar mellan storlekar så nära varandra så tror jag på att ta den större , jag tror annars att man lätt ”ångrar” att man inte tog den större , men det är bara vad jag tror och känner själv såklart :)
Gilla
Mallan1
Kvinna ·
03 maj, 2020
I detta fall skulle jag mer gå på breddens effekt, tex välja det större om det är bredare och ger mer klyfta :) eller om storleken läggs i projektion så skulle jag gå på vilken projektion jag önskar ist för antal cc :) brukar va enklare att beställa när man kollar alla faktorer tycker jag ?❤️ Lycka till!
Gilla