#1
2020, May 26 - 18:18
Fettsugning insida & utsida lår av Mattias Elmér??
Jag har bestämt mig för att fettsuga utsida samt insida lår. Ska på konsultation hos Mattias Elmér på Nordiska kliniken. Någon som har gjort fettsugning av honom??
—
Jag är intresserad av bröstförstoring och bröstlyft
Intresserad av implantat 150-200 cc (vill ha så små som möjligt)
Nuvarande bröststorlek är 75b/c
LB
Annons
Annons
Annons
Följer :). Jag har varit på konsultation där.
Intresserad av fettsugning ridbyxlår och BBL. Varit på konsultation på Nordiska kliniken.
Hur gick konsultationen?
Hej! Jag gjorde faktiskt ingreppet. Fettsög mina ridbyxlår och kärlekshandtag och transplanterade till rumpan. Har knappt gått två månader så slutresultatet kan jag inte se än, men hitills känns det bra. Svarar gärna på frågor :).
Intresserad av fettsugning ridbyxlår och BBL. Varit på konsultation på Nordiska kliniken.
Hur ont gjorde det för dig ? Jag har gjort magen . Inge skönt alls ! Jättesvullen och ont , kärlekshandtagen kändes inte alls !
Kön: Tjej/Kvinna
Vikt: 52 kg
Längd: 158 cm
Ålder: 35 år
Antal Barn: 2
Har 295 cc = c-kupa och gjort fettsugning.
Jag tyckte att det gjorde väldigt ont! Både på höfterna och kärlekshandtagen och även framtill runt midjan/magen (där jag inte fettsög). Jag har fött tre barn och tyckte att detta gjorde ondare, haha. Men jag blev väldigt illamående av narkosen och kräktes i två dygn så det kanske förvärrade känslan av smärta. Jag kunde inte äta så var allmänt väldigt sänkt.
Intresserad av fettsugning ridbyxlår och BBL. Varit på konsultation på Nordiska kliniken.
Var gjorde du magen någonstans?
Intresserad av fettsugning ridbyxlår och BBL. Varit på konsultation på Nordiska kliniken.
Hej :) Jag har också gjort fettsugning med safelipo hos Mattias. Främst under naveln och lite upp samt baksidan. Jag har blivit nöjd. Dock är det en lite ojämnhet ovanför naveln, men det är värt det ändå - blev bättre än innan. Hade en onormalt stor putmage under naveln som aldrig gick bort hur hårt jag än tränade (hade magrutor över naveln). Tyckte också det gjorde ont efteråt men gick bara på vanliga smärtstillande och tog inte morfintabletterna. :) Är du nervös inför din op i sep Jelinne77? :)
Kvinna 27år, 162cm, ca 60-63kg.
Op fettsugning 2018 hos Mattias Elmér, Nordiska Kliniken
Intresserad av bröstförstoring.
Idag 70E, som tappat formen, vill fylla ut så man får ett fylligare bröst med 1-2 storlekar större.
Konsultation 2020 Patrik Höijer NK - rek 450cc Motiva Round full eller Coursé bakom muskeln
Konsultation 2020 Jonas Lundberg AK - rek ca 300cc anatomiska - framför eller bakom (mitt val)
Konsultation 2020 hos Per Windh Art Clinic - rek 285cc anatomiska framför
Bokad OP 14 dec 2020 hos Jonas Lundberg