Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Moorboobs profilbild

Moorboobs

Kvinna ·

27 jan, 2021

Hjälp! Hur såg/ser era 3D bilder ut?!

Bröstförstoring

Först så såg läkaren inte ut som på bilden överhuvudtaget, kände att det var lite tidspress- allt gick i ett svep typ. Han undrade om jag behövde ett lyft i samband med op, men jag sa att det är nog bäst att du talar om det för mig för jag vet icke? Men han mätte och skrev ner, fotade och scannade så jag kunde se ev resultat i 3D och i sånnadär glasögon. Han ville att det skulle vara under muskeln/ delvis. Han tog fram 4 olika cc alternativ, och 1 anatomisk, jag kände att de såg ut som hängtuttar men han sa att 3D ger inte en rättvis bild på det riktiga resultatet. Det kommer inte att bli så stort mellanrum mellan brösten i verkligheten. Han skickade cc alternativen i 3D så jag kan fundera hemma. Men jag fick pris och alt. Datum då det finns lediga tider. Men hur var det när du fick din ” förhandstitt”? Blev det lite annorlunda som det var tänkt, jämfört med ” gryniga” bilder?!

Sortera efter

Citronglass profilbild

Citronglass

Kvinna ·

27 jan, 2021

Nu är det fortfarande ganska nyligen jag opererade mig, men jag vill ändå påstå att mitt resultat är ganska långt ifrån bilderna, de sitter betydligt närmre varandra och också ”högre upp” eller hur jag ska beskriva det ? min kirurg påpekade tydligt att jag INTE skulle titta för mycket på bilderna utan att resultatet mer skulle motsvara hur det blev när jag testade de olika implantaten på konsultationen, och jag är helt enig med kirurgen nu såhär i efterhand ?
Gilla
Moorboobs profilbild

Moorboobs

Kvinna ·

27 jan, 2021

Jag fick inte prova några inplantat, han la fram 2 släta och 2 lite frasiga på skrivbordet som jag fick klämma på och han sa att det var Mentor och det jobbar han med. Sen har jag läst att det finns Corse’ profil men jag har inte hittat info om dem än
Gilla
Jenny8203 profilbild

Jenny8203

Kvinna ·

27 jan, 2021

Tycker det är lite konstigt att du inte fått prova några implantat på plats för att känna in dem på?. Kolla med kliniken om du får göra det. Jag har corse profil på mina och 550cc Motiva ergonomix. De olika profilerna är olika put från kroppen kan man väl säga?. Jag hade i princip inget från start Helnöjd redan?. Har du provat med ristest för att känna in storlek? Kan dock inte uttala mig om bilderna då jag inte har några 3d bilder
Gilla
Moorboobs profilbild

Moorboobs

Kvinna ·

28 jan, 2021

Får åka till affären och köpa mer ris ?
Gilla
Knuffel profilbild

Knuffel

Kvinna ·

28 jan, 2021

Jag fick börja konsultationen med att prova några implantat utan att veta storlek eller profil, sen övergick vi till att ta 3D bilder. Min kirurg sa att resultatet kommer inte blå lika strutig som det ser ut på bilderna. Sen är det så med 3D att dom visar inga skuggor och de kan ju göra att dom ser lite konstiga ut :) Nu är jag bara 2 veckor post op men jag tycker mina är lite lika mina 3D bilder :)
Gilla
lillsann profilbild

lillsann

Kvinna ·

28 jan, 2021

Min kirurg sa att verkliga resultatet blir mindre hängigt än bilderna. Mina implantat finns inte i datorn än. Op om 4 dagar så kommer lägga upp bilder sedan på 3d samt verkliga brösten. Hoppas verkligen de inte ser ut som på 3d bilderna då dör jag haha
Gilla
TingeIing profilbild

TingeIing

Kvinna ·

29 jan, 2021

Är fortfarande hyfsat nyopererad men jag tycker definitivt att mina bröst är finare än 3D-bilderna. Tyckte inte alls om mina 3D-bilder som var tagna framifrån, fick lite smått panik av att kolla på dom då det såg ut som en hel motorväg mellan brösten! Storleken på mina bröst är dock någorlunda likt 3D-bilderna, även hur dom ser ut i sidoprofil. Tror inte man ska hänga upp sig allt för mycket på hur dom ser ut, se det mer som ett ungefärligt resultat :)
Gilla
Zedonky90 profilbild

Zedonky90

Kvinna ·

30 jan, 2021

Jag fick ingen 3d bild, bara testa storlekar i en sånn där ful topp ? men vad jag har hört från andra så kan 3d-bilden vara väldigt missvisande.
Gilla
Moorboobs profilbild

Moorboobs

Kvinna ·

30 jan, 2021

Jag ringde till dem och förklarade hur jag kände. Fick en ny scanningsbild som var korrigerad så det skulle efterlikna resultatet bättre och det lugnade mig, så snygga de kommer bli ???
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem