Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Sajjo profilbild

Sajjo

Kvinna ·

13 mar, 2023

Vad tycker du om Estetiska Institutet?

Bröstförstoring

En vän tipsade om Estetiska Institutet i Sthlm, har inte hört något om dem tidigare. Någon som har erfarenhet från dem, bra som dålig? Ska jag boka konsultation med Anna von Platen eller med Magnus Kjelsberg?

Sortera efter

Nicko23 profilbild

Nicko23

Kvinna ·

14 mar, 2023

Hej! Nu gjorde jag nästippen där via SO och Hamid men jag har baaraa gott att säga! Jag var lite på min vakt för en operation är ju viktigt för en men från första steget innanför deras dörrar så fick jag ett fantastiskt bemötande. Även väldigt smakfull och vacker miljö. Receptionisterna, sköterskorna, kirurgerna jag hade. Min kontaktperson. Alla var guld så från mitt håll så är det inget negativt. Även lätta att få kontakt med. Skrev ett mail en kväll och tror det var helg och bara efter någon timme hade jag redan de ett svar. Fantastiskt då det handlade om något jag kände mig orolig över (min son som nöp mig hårt i nyopererade näsan?) Mitt besök skedde mitten av februari -23 så rätt färska uppgifter tycker jag nog.
Gilla
Sajjo profilbild

Sajjo

Kvinna ·

16 mar, 2023

Tack snälla för ditt svar! :) Det låter ju lovande, har också upplevt dem som väldigt trevliga och snabba på att svara. Har bokat konsultation digitalt idag (bor långt bort) så ska bli intressant och se om det är något jag ska gå vidare med och boka besök på plats eller tom op tid. :)
Gilla
Nicko23 profilbild

Nicko23

Kvinna ·

20 mar, 2023

Lycka till ?
Gilla
olle profilbild

olle

Kvinna ·

22 mar, 2023

Hej! Jag är dag två efter op från just Estetiska Institutet! Har bara bra att säga om kliniken. Från första konsultation har man blivit så väl omhändertagen. Proffsigt bemötande på alla sätt och vis. Framförallt på dagen för operation, verkligen alla på plats var så vänliga och fick en att känna sig så trygg. Kan starkt rekommendera kliniken! Jag hade Anna Von Platen som läkare och är väldigt nöjd! 10/10.
Gilla
lillanjo profilbild

lillanjo

Man ·

23 mar, 2023

Rekommenderar inte Magnus Kjelsberg. Kommer få leva med sneda bröst om jag inte pungar upp pengar till en ny operation igen.
Gilla
Sajjo profilbild

Sajjo

Kvinna ·

08 apr, 2023

Nej vad tråkigt att läsa! :( Berätta gärna mer lillanjo, vad hände? Täcks inte korrigering av deras garanti/försäkring?
Gilla
Maoli profilbild

Maoli

Kvinna ·

10 apr, 2025

Rojda, min kirurg har i min erfarenhet varit väldigt bra. Lokalerna är vackra. Utöver det tyvärr en riktigt osympatisk klinik. Stor del av personalen är otrevliga, snorkiga och okunniga. De på uppvaket är många men snurriga. Blir fel på fikabeställning. Inte kunnat svara på frågor om hur lång tid det tar. Har fått felaktig information ett par gånger (om gördel/återbesökstider/specialkost vid allergi) Känns ohjälpsamma. Ffa en receptionist och en sjuksköterska har utmärkt sig som riktigt otrevliga vilket gör mig förbluffad när de valt detta yrke. Tror kliniken skulle tjäna på att försöka rekrytera varma och arbetsamma personer snarare än de som är för fokuserade på att fylla upp sig själva med fillers.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem