Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
undefined profilbild

Anonym användare

04 apr, 2011

300,325 eller 350cc??

Andra bröstoperationer

Hej!

Har bestämt mig för en framförplacering och ett lollipoplyft. Jag har typ en urammad 80B-C.

Nu har jag supersvårt att bestämma mig för vilken storlek. Gunnar Kratz sa att ristestet skall känns liiite för stort då brukar det vara bra.

Nu till min fråga:

Upplever man att det "försvinner" lika mkt vid en framför placering, det verkar som om de flesta upplever att brösten blev mindre än själva ristestet?

Gäller ca 25-50 cc bortfall oavsett framför eller bakomplacering?

Vill inte ha några jättebomber, men det är ju inte heller kul om det känns alldeles för litet...

Hjälp ni som kan!

Sortera efter

malinn profilbild

malinn

Kvinna ·

04 apr, 2011

Hej....Jag har typ samma mått...158cm .57 kg...med samma strl problem...jag ska dock ha bakom och har hört att det inte försvinner ngt vid framför placering....jag väljer mellan samma som du....dock blir det olika profiler beroende på vad jag väljer vilket oroar mig. moderate för platt ? annars moderate plus vid 350....oroar mig att detta blir för stort då jag bara e ute efter lite större med snygg form ( ska oxå lyfta, dock med ankar )...Nää vet vad du menar...man vill ju inte snåla heller.....önskar så att det fanns mer helkroppsbilder på kortisar som oss :=)

Gilla
 profilbild

Anonym användare

04 apr, 2011

Då är vi verkligen i samma sits, jag vill också åt formen och ngt större. Är det kirurgen som bestämmer profilen åt dig? Gunnar har inte nämnt ngt om profilen jag måste först bestämma strl.

Tror du det kan bli platt med moderate? Gunnar sa att det var det vanligaste , man vill ju inte ha platta och tokbreda haha:)

Vad har du för strl idag innan op? Kan vara kul att ha ngn att bolla med, som sagt det finns inte så många kortisar att jämföra med:)

Gilla
malinn profilbild

malinn

Kvinna ·

04 apr, 2011

jaa det e såå svårt....frågade vid konsultation och blev rekad moderate plus 400.... jag gapade stort och känner bara nonono...gick ner till 350 men jag tycker nästan 350 mp oxå blir stort på mig...har urammade typ 75 a-b nu...men kanske e man bara feg ?? Jag har inte best ännu...jag blir inte klok på detta med moderate....verkar som ingen här har  det !!??? Jag har frågat förr...men inte fått svar. På bilderna står det oftast inte klart och tydligt profilerna...har aldrig läst "moderate" :=(...skulle så gärna vilja se 300 moderate....tittar på man på projektionen mellan 350 mplus och 300 mod...är det väldigt liten skillnad...typ 2 mm tror jag...skulle vilja se hur detta verkligen ter sig i verkligheten !!!......vad tar vi oss till ???:?=)

Gilla
optimus profilbild

optimus

Kvinna ·

05 apr, 2011

Måste bara säga att mina är långt ifrån platta och breda, har moderate plus profile :) ganska många som har det??

Gilla
 profilbild

Anonym användare

05 apr, 2011

Moderate profil, inte moderate plus profil, kan de upplevas breda och platta??

Dina bröst optimus är inte breda och platta, långt ifrån.

Gilla
optimus profilbild

optimus

Kvinna ·

05 apr, 2011

Moderate profil är ju lägre än moderate plus givetvis, men det är inga jätteskillnader där på putet, beror ju givetvis på hur mycket man lägger in också... men jag skulle ta moderate plus som minst :) måste ju fylla ut ordentligt på projektionen oxå!

Gilla
Gammalfjortis profilbild

Gammalfjortis

Kvinna ·

10 apr, 2011

Hej tjejer! Här har ni en till med samma problem. Jag är dock 160. och väger 63kg. Jag står och väljer mellan 300 eller 350. Än så länge vet jag att jag vill ha mentor anatomiska högprofil men vilken coh? Jag ska oxå göra ankarsnitt och tänker placera bakom muskeln. Det är verkligen en djungel! Jag har fått op. tid den 10 maj.
Gilla
Annette33 profilbild

Annette33

Kvinna ·

12 apr, 2011

Gammalfjortis: Mentors anatomiska finns endast i coh 3

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem