Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Astridnoora profilbild

Astridnoora

Kvinna ·

15 dec, 2024

225/250 eller 250/275cc

Bröstförstoring

Hej! Jag har en operationstid inbokad i januari men så osäker på vad jag ska välja för cc på implantaten… Jag är i princip helt platt nu och har blivit rekommenderad att lägga in 2 olika cc på brösten då dom inte är lika stora. Har en bröstbredd på 11 och min kirurg tyckte jag ska välja mentor runda (mellanprofil) har inte blivit informerad om deras xtra höga. Vet inte om jag ska välja 225/250 eller 250/275 cc. Hade inte så mycket åsikter om exakt hur dom skulle se ut, utan sa endast att jag vill ha ett naturlig och passande resultat till min kroppsform. Är det någon som varit i samma sits som mig och vad valde ni? Är ni nöjd med ett resultat osv? Så orolig att jag ska välja fel och att det kommer bli alldeles för stort resultat på mig

Sortera efter

Space_Cat profilbild

Space_Cat

Kvinna ·

16 dec, 2024

Har du fått testa de olika alternativen med ilägg i en tröja eller sett simuleringsbilder av resultaten med de olika alternativen?
Gilla
Astridnoora profilbild

Astridnoora

Kvinna ·

16 dec, 2024

Ja men det har jag! Fick testa med implantat och tyckte då att 275/250 kändes bra, men samtidigt rädd att det kommer upplevas stort. Dom har en bild på deras hemsida där en tjej med samma kroppstyp har den cc och dom är jättefina. Men frågan är hur det upplevs, för alla har sagt att dom tycker dom ser så stora ut när jag visat andra bilden… Bilden är så inzomad, så var svårt att se hur dom ser ut i helhet till resten av kroppen
Gilla
Space_Cat profilbild

Space_Cat

Kvinna ·

22 dec, 2024

Skillnaden är väl bara 2,5 matskedar i princip mellan dessa storlekar, och jag tycker man ser fler här på forumet som önskar att de hade valt större implantat än tvärt om. Så jag hade nog valt det större alternativet. Men känner du dig osäker kanske det går att boka in en till konsultation?
Gilla
corinnne profilbild

corinnne

Kvinna ·

13 jan, 2025

Hej! Hur har det gått, har du tagit ett beslut? Är i samma sits och velar mycket fram och tillbaka. Jag har bokat in en till konsultation för att få testa lite till. Jag tyckte att de mindre jag valde mellan kändes suuperstora när jag testade på konsultationen men nu när jag tittar på de bilderna känns de nästan lite små?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem