#1
2022, May 1 - 14:41
Ni som gjort anatomiska
Ni som gjort bröstförstoring med anatomiska implantat, är ni nöjda med formen?
Kommer ni ihåg om det blev lika storlek som när ni testade på konsultationen?
—
37 år, 165 cm, 60 kg. 2 barn.
Bröstoperation.
Konsultation i april och i juni hos Tommaso Pellegatta på akademikliniken.
Op datum : 8 Aug 2022
Anatomiska Polytech HP 445cc delvis bakom bröstmuskeln.
Strl före OP: (80)75A
Strl efter OP: 75D /80C
Annons
Vill med veta, nojar sönder mig med val av storlek! Kör ristestet hemma massa men blir inte klok, längtar tills jag blir silvermedaljen och kan se och jämföra andras bilder på tjejer som har samma vikt och längd som mig..
46kg, 159cm ,33år gammal
3 barn (2år, 4år och 7 år) utgångsläge urammad 75b väljer mellan 240cc -280cc anatomiska mentor, op 29/6
Jag har varit otroligt nöjd med formen på mina anatomiska (bilder har jag laddat upp) och tycker att storleken när de väl "fluffat upp sig" blev ganska nära det jag testat. Kanske att de kändes aningens mindre än mina test? Ser väldigt naturliga ut tycker jag. Nästa gång nu vill jag ha lite mera "fakelook" dock med mer överpol. Men dessa har varit fantastiska då jag på den tiden ville ha en naturlig look.
Ålder: 37 år, Längd: 175cm, Vikt: ca: 67kg
Intresserad av: Byte av implantat. Fettfrysning/sugning under haka. Har nu: Jättefina och jämna anatomiska Allergan implantat V: 245cc MM och H: 290cc FF från 2009. Vill ha: Ofarliga implantat. Större och helst runda denna gång om det går med min assymetri Minst 350cc. Klinik/Läkare: Victoriakliniken / Charles Randquist