Annons
2 posts / 0 new
Last post
#1 2025, May 23 - 00:04
Bertilsson
Bertilsson's picture
Offline
Last seen: 2 weeks 1 day ago
Brons
Joined: 2025-05-22 23:41

Vad önskar ni ni frågat på konsumtationen?

Jag har bokat konsultation på NK i sommar och vill ha så mycket kött på benen inför detta då jag åker en längre sträcka för den.

Skriver ner mina frågor i anteckningar så jag kommer ihåg att få svar på alla funderingar och frågar er om fler tips!

- Hur många konsultationer var ni på?
- Är det något ni önskar nu i efterhand att ni frågade på konsultationen?
- Hur var er känsla efter konsultationen och är det något ni kunnat göra för att göra konsultationen bättre?

ALLA tips mottages tacksamt!!

Bertilsson

Annons
2025, May 23 - 08:18
Hakan
Hakan's picture
Offline
Last seen: 8 hours 9 min ago
Silver
Joined: 2023-08-23 12:26

Hej var på konsultation för exakt en vecka sedan. Hade en heldel frågor, och läst på endel. Men jag tycker att kirurgen svarade på det mesta utan att jag behövde ställa mina frågor. Jag fick en väldigt bra känsla och var positiv när jag gick där ifrån. Jag tänker att det är viktigt att man har en tydlig bild av vad man vill ha. Jag var nog egentligen osäker på det.
Men i tisdags bokade jag op tid i juni. Och jag har kunnat ställa fler frågor nu efteråt via telefon. Så jag känner mig trygg. Jag ska till och med få några kompletterande 3d bilder för att välja rätt storlek. 😁

Lycka till på din konsultation!

2 barn, 33år, 173 cm, 55 kg

Hakplastik
Konsultation 10/6 - 23 Novokliniken

Funderar på Bröstförstoring, har urammade 75B. Önskar lägga in ca 400cc.
Planerar för Konsultation på Nordiska kliniken i januari 2025 då det gått 6 månader sedan amningsslut.