Prinsessbakelsen
Kvinna ·
07 mar, 2014
Läkare, Restylane! Såååå nöjd!!
InjektionsbehandlingarRestylane är en gel som består av hyaluronsyra, vilket är ett ämne som kroppen redan producerar vilket ger ett så gott som riskfritt resultat. Resultatet är till skillnad ifrån kirurgiska ingrepp inte permanent vilket eliminerar riskerna med ett resultat man inte är nöjd med då det försvinner med tiden.
Ja, Christer kan sin grej det märktes. Äldre, dvs trygg, erfaren och duktig!
Christer tar dessutom bara betalt för det han sprutar in, annars tar de flesta betalt för en halv eller hel spruta, nu använde Christer 0.68ml på mig vilket är drygt en halv spruta. Denna mängd behöver jag tydligen inte framöver.
Sortera efter
jen6
Man ·
07 mar, 2014
twisterella
Kvinna ·
08 mar, 2014
Jag har varit hos Christer två gånger och är verkligen jättenöjd! Han visste precis vad som behövde göras innan jag hann säga något. Det är ingen som märkt att jag har fixat läpparna heller vilket var precis vad jag ville. Inte ens min pappa som har sagt att han skulle märka direkt om jag hade gjort något sånt. ;-)
Nu återstår det bara att se hur länge det håller. Jag var där första gången i början av januari och sen igen tre veckor senare och fyllde på lite till eftersom det ju ska hålla längre om man gör så. Christer sa att jag inte behöver komma tillbaka igen förrän i maj nu, men skulle bli förvånad om det faktiskt stämmer.
Prinsessbakelsen
Kvinna ·
09 mar, 2014
Inget promote alls, bara jäkligt nöjd och vet att många undrar var man kan gå där det inte bara är pålitligt men som gör det riktigt bra för just dig och ditt ansikte. Jag tänkte oxå fylla på om 3-4 veckor ca. Hur mycket fyllde du första och andra gången Twisterella?
twisterella
Kvinna ·
09 mar, 2014
Jag vet faktiskt inte exakt hur mycket, men betalade 1400 första gången så antar att det var ca 0.5 ml? Andra gången betalade jag 800. Jag kan lägga upp en före- och efterbild i morgon. :-)
twisterella
Kvinna ·
11 mar, 2014
Prinsessbakelsen
Kvinna ·
11 mar, 2014
Superfint!!!
twisterella
Kvinna ·
11 mar, 2014
Tack! :-)
Prinsessbakelsen
Kvinna ·
12 mar, 2014
Nu har jag oxå lagt upp före- och efterbilder! 😀
twisterella
Kvinna ·
13 mar, 2014
Dina blev också jättefina! Är så glad att jag gick till Christer. :-)
Vikarika
Kvinna ·
16 mar, 2014
Nickie06
Kvinna ·
17 mar, 2014
Hoppas restylanet håller på dig.
Jag har fyllt 1 ml 2 gånger. Så 2 hela sprutor och allt är borta.
Så jag tillhör dom som förbränner det väldigt fort. Gjorde senast i Januari och allt är i stort sett borta.. Nästa gång får jag helt enkelt testa något annat :)