Inbuktning/brustet implantat??! *Bild*
Som ni kan se på bilden så blir det en inbuktning på mitt ena bröst & speciellt synbart när jag trycker implantaten neråt vid massagen. Anledningen till varför jag börjar oroa mig är för att det känns som att det är platt/tomt precis vid inbuktningen/hålet vid klyftan om man jämför med det andra bröstet. Mailade en bild till Peter som sa att jag skulle använda bygelbh natt & dag 1 månad.
Kan detta vara ett brustet implantat?? Eller varför blir det en sådan inbuktning i bröstets klyfta/rundning?? Någon som varit med om något liknande & att det läkt ihop/sjunkit ner med tiden?
Oerhört tacksam för svar!
Ålder: 23 år, Längd: 165cm, Vikt: ca: 57kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Före op: 70a
Efter op: 60f i tortyren uppklippt
Klinik/Läkare: Citadellkliniken Cosmo, Peter Cosmo
Konsultation: 14/1-15
Op: 5/3-15
375cc, runda Mentor, släta, bakom muske
Följer
0 barn, 21 år, 170cm
strl före op: 75A knappt
strl efter op: vet ej ännu
Konsultation dec 2014: Örjan Gribbe, Proforma
op 3/2, Örjan Gribbe, Proforma
500cc hp bakom bröstmuskeln
följer, hoppas det är något som försvinner med tiden <3!
Det ser ut som skuggan av ditt gamla bröst. Jag har lite så när jag lutar mig fram. Annars har du verkligen en klyfta to die for!!
2 barn, 32 år, 171cm, 82kg
Strl före op: omätbart
Strl efter op: 70G-H
konsultation 14/3 Laser & Estetik, Mattias Elmér
konsultation 19/3 Plastikkirurggruppen, Gabriella Rudbeck
OP 25/4 Laser & Estetik, Mattias Elmér
600 HP Perthese, delvis bakom.
Det är ingen som drabbats av ruptur på implantat & att det sett ut såhär? Har sett 2 trådar gällande ruptur men inga bilder så vet inte vad jag ska förhålla mig till:( blir orolig över att det känns platt & tomt vid inbuktningen
Ålder: 23 år, Längd: 165cm, Vikt: ca: 57kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Före op: 70a
Efter op: 60f i tortyren uppklippt
Klinik/Läkare: Citadellkliniken Cosmo, Peter Cosmo
Konsultation: 14/1-15
Op: 5/3-15
375cc, runda Mentor, släta, bakom muske
Tycker det ser ut som rippling eller att ditt egna bröst inte smält samman med implantatet, tror inte du har något att oroa dig för :) du kan ju alltid ringa till kliniken och dela dina tankar fall det känns bättre att prata med någon som verkligen kan! :)
22 år, 171cm lång, 61kg
Egen volym: 125 ml i båda brösten
Bredd: 12 cm
Strl före op: 75 A
Strl efter op: 65 E i tortyren, 70/65F på Twilfit, 75D på Cubus.
Snittet i armhålan/Perthese/coh1/ MP+/bredd 12,5cm/345cc/framför muskeln
3st konsultatione
Tack för svaret! Jag hoppas att det försvinner, har hellre rippling på utsidan av bröstet än mitt i klyftan:( får hålla tummarna att det försvinner. Allt har väl gått lite för bra för att vara sant:(
Ålder: 23 år, Längd: 165cm, Vikt: ca: 57kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Före op: 70a
Efter op: 60f i tortyren uppklippt
Klinik/Läkare: Citadellkliniken Cosmo, Peter Cosmo
Konsultation: 14/1-15
Op: 5/3-15
375cc, runda Mentor, släta, bakom muske
En kompis får så där när hon spänner sig. Då ser man tydligt vars hennes eget bröst går och sen vars de är implantat.
Men inget hon stör sig på för hur ofta kör man värste hulken pose toppless :) Hon har haft hennes i 6år.
27år, 160cm, 64kg Strl före op: 75B Strl efter op: 75F Runda Mentor HighProfil 425cc.
Mitt implantat har format sig efter min bröstförstoring vilket gjort att jag är platt på insidan på ena bröstet och där känns det även som två bucklor av implantatet, det har tyvärr inte gått bort 10 mån efter operation. Jag har mentor 375 moderate plus, ska på ny konsultation i maj å byta till hårdare implantat allergan och även mer put dvs större strl
4:a barn , 35 år, 162 cm, 67 kg. Storlek före OP 75 A konsultation 17/4 Örjan Gribbe , Proforma , operation 24/6 -2014 375 mellan profil Runda. Delvis Bakom