Annons
2 posts / 0 new
Last post
#1 2017, May 28 - 17:22
SJ80
SJ80's picture
Offline
Last seen: 8 months 2 weeks ago
Silver
Joined: 2017-01-01 17:14

Trött efter operation

Idag är det 12dagar sen jag gjorde en bröstförminskning via landstinget.. Men jag förstår inte hur sjukt trött jag är, kan det verkligen ha med operationen att göra? Framåt lunch/eftermiddagarna är jag som tröttast så jag måste lägga mig o vila..

Min operation har gått bra, nu efteråt så är mitt högra bröst så mycket mera svällt än det vänstra. Jag är fortfarande gul/blå och bröstet är stenhårt jämfört med det andra. Sårsköterskan som jag var till i tisdags sa att jag skulle hålla lite koll på det högra, hade även ett blåmärke på vårtgården som inte va allt för bra, då det kan visa sig att vårtgården får för lite "näring"
Så nu tar jag kort varje dag för att följa utvecklingen på fröken höger ;)
En fråga om tejpning! Hur ofta byter ni tejp?

Ha en bra söndag tjejor

175cm, 75kg, 2 barn
16/5-17 Bröstreduktion med ankarlyft (75F före op, efter op 75D)

19/11-22 Full bukplastik (1,1kg hud försvann, ej sydda muskler)

13/3-23 Bröstförstoring samt lyft (önskade fyllning i överpolen och ett rundare bröst)
Nordiska Kliniken, Patrik Höijer
Mentor Siltex round HP extra 325cc bakom

Annons
2018, May 7 - 17:18
Juni22
Juni22's picture
Offline
Last seen: 3 years 1 month ago
Silver
Joined: 2018-05-07 01:09

Ser att det var längesen du gjorde inlägget men testar ändå. Vi hade nämligen nästan exakt samma storlek innan op. Har också gjort en förminskning nu och är lite nyfiken på hur du känner såhär ett år efter :-) är du nöjd?

Ålder: 24 år
Längd: 163cm
Vikt: ca: 59kg
Har gjort: Bröstförminskning via landstinget
Hade: 70F

Annons
Annons
Annons