Annons
2 posts / 0 new
Last post
#1 2018, November 18 - 22:50
Sarajo
Sarajo's picture
Offline
Last seen: 3 years 8 months ago
Brons
Joined: 2018-10-22 23:41

Brosk i näsa

Hej!

Jag opererade näsan för ca 2 månade sen. Sänkte näsbenet och minskade nästippen. Inne i min näsa har jag fått vad som känns som brosk. I ena näsan nästan direkt från näsöppningen och det känns broskigt hela vägen in. I andra är det som en inbuktning en bit in i näsan. På samma ställe utanpå näsan är det svullet. Någon som haft samma och vet om detta kommer försvinna?

Annons
2018, November 20 - 20:41
Marina
Marina's picture
Offline
Last seen: 2 hours 31 min ago
Moderator
Joined: 2010-04-14 19:00

Svullnaden tar ganska lång tid att bli av med och näsan bedöms inte vara klar förrän efter ett år. Är allt det du pratar om på insidan av näsan, utom svullnaden?
Jag skulle avråda från att peta i näsan, men bort sett från det så är ju näsan uppbyggd till stor del av brosk, så det är väl inte konstigt om du känner brosk.angel Men jag kanske missar poängen?

Moderator, medlemsansvarig och delägare i POF.
50 år, 164 cm, 72 kg
Ca femton års trasslig brösthistorik som finns beskriven i min profil, som ligger till grund för mitt engagemang i POF.
Missa inte att det är ett nytt POF på gång och att ni behöver ha en aktuell mailadress för att kunna logga in när det är dags (ca senhösten 2023, är prel.planen)!

Annons
Annons
Annons