#1
2020, November 8 - 18:32
Toppiga bröst
Hej
Jag hade väldigt runda bröst direkt efter bröstförstoring men nu ser de väldigt toppiga ut. Från bröstvårtan ner till bröstvecket nertill är ”linjen” helt rak. Är det normal och om ja, när blir de rundare?
Mvh
—
Bröstförstoring i oktober 2020
Storlek före op 70AA
Storlek efter 70C?
265 ml under bröstmuskeln
Runda implantat, Sebbin
Opererats i Västeuropa (ej Sverige)
Annons
Annons
Annons
Ingen som har upplevt samma?
Bröstförstoring i oktober 2020
Storlek före op 70AA
Storlek efter 70C?
265 ml under bröstmuskeln
Runda implantat, Sebbin
Opererats i Västeuropa (ej Sverige)
Brösten förändras väldigt mycket vecka till vecka och månad till månad. läste någonstans här att det slutgiltiga resultatet ser du inte fören tidigast efter 4-6 månader. och brösten förändras och läker ju i ett helt år efter operationen. Har för mig att brösten rundar till sig när dom har "drop and fluff".
Så ta de lugnt, och ta tålamod(skit svårt, jag vet!), för vi kan inte se slutresultatet fören om ett par månader ändå. haha! Lycka till med läkningen!
Ålder: 28 år, Längd: 161cm, Vikt: ca: 61-63kg
ett barn(2012).
Intresserad av: Bröstförstoring.
Konsultation:
27/8-20: Davor Jergovic på Proforma. Rekomenderad Mentors 400cc runda hög profil, bakom muskeln, snitt under brösten.
18/9-20: Davor Jergovic på Proforma. Bestämde att de blir Mentors runda, texturerade, coh2, 400cc, hög profil implantat.
Operation:
14/10-20 Davor Jergovic på Proforma.
Före op: Små 75b-kupor.
Efter op: 75E i sportbh.