#1
2011, June 20 - 15:18
Amma, bröst och bebis!
Hej hej!!
Jag har lite funderingar kring bröstförstoring!! Har bestämt mig för att förstora mina bröst och till 99% hos Clas Lossing.
Vad har ni för erfarenheter utav honom. Jag har bara hört och läst mycket bra om honom!
Jag fick barn för 8 månader sen och slutade amma för ca 2 månader sen. Någon som har opererat sig ganska fort efter slutat amma?
Sen vill jag ha mina barn ganska tät och planerar att bli gravid till vintern igen eller är för tidigt med tanke på ny-opererade bröst?
—
29år
Ett barn på 8 månader.
vikt 67kg
Längd 175 cm
Bokat konsultation för bröstförstoring 23/8 hos Clas Lossing.
Bokad tid för bröstförstoring 25/10 hos Clas Lossing plastik.
500 cc högprofil mentor 1 bakom muskel.
75 F efter operation
Annons
Annons
Annons
Jag har ammat ett barn efter lyft och förstoring för ca 17 år sedan. Det var inga som helst problem. Men om jag vore du skulle jag vänta med operationen eftersom du redan vill skaffa barn nu till vintern. Brösten förrändras ju ännu mer efter en andra graviditet och med inlägg så blir dom ju ännu tyngre med risk för häng mm.
Ha det gott
55 år.
2021 Byte implantat till 370 cc mentor extra och lyft hos NK, kirurg Patrik Höijer
1996 Bröstförstoring 350 cc helt bakom muskeln och lyft hos Leif Gylbert. 10 juni 2011 bröstlyft samt byte av implantat till 550 cc samt stor bukplastik hos Gunnar Kratz.
Ursprunglig storlek på brös
Hmm jo jag går väl lite i dom tankarna.. men det blir ju så himla långt fram i tid då, minst 2 år... Oc det känns så trist, när man väl har bestämt sig. Jag har pratat med andra som ammat med gjorda bröst och det har inte vart några problem som helst och heller inte någon förändring på dem utan att dom är lika fina efter ammat färdigt. Men som du säger det kanske blir en större skillnad efter andra barnet..
Skulle bli glad om fler kan dela med sig av sina erfarenheter!!!
Tack för ditt svar!!! =)
29år
Ett barn på 8 månader.
vikt 67kg
Längd 175 cm
Bokat konsultation för bröstförstoring 23/8 hos Clas Lossing.
Bokad tid för bröstförstoring 25/10 hos Clas Lossing plastik.
500 cc högprofil mentor 1 bakom muskel.
75 F efter operation