Annons
7 posts / 0 new
Last post
#1 2012, November 6 - 01:23
rose-babe
rose-babe's picture
Offline
Last seen: 10 years 4 months ago
Silver
Joined: 2012-11-04 18:25

citadellkliniken och frågor, hjälp!

Hej!
Jag har bestämt mig för att boka konsultation snarast.. Jag vet bara inte vem jag ska välja mellan Peter och Tuve på citadellkliniken, har hört lite olika för- och nackdelar om vardera. Är det någon här som har haft någon av dem o hur var de?
 
Jag har velat göra detta i ungefär 5 år och känner att det är dags nu. Jag är dock rädd att de inte ska hinna läka helt inför studenten (vilket jag tar i sommar), skulle de även bli komplikationer så vet jag inte vad jag tar mig till? Är sjukt nojjig över komplikationer!!!
Men jag vill inte plågas genom att gå en sommar till utan dugliga bröst.
 
Jag är 100 procent säker på att jag vill göra detta men blir osäker när jag tänker på komplikationer.. Hjääälp snälla!! sad

18år, 55 kg, 170 cm
Strl före op: 70B
Strl efter op: ?

ska göra op på citadellkliniken, bakom placering

Annons
2012, November 6 - 07:57
Ztarshine (not verified)
Ztarshine's picture
Tuve är en kanonkirurg på alla sätt!
2012, November 6 - 11:00
rymd
rymd's picture
Offline
Last seen: 3 years 1 month ago
Silver
Joined: 2011-11-03 01:11
Jag velade mellan Tuve och Jörg. Men det blev tillsist Johan :)

21 år, 158 cm, ca 47 kg.

Intresserad av: Bröstförstoring

Strl bh före op: tja..75 A som jag inte fyller ut hälften av ens..

Opades 3 okt -12 på citadellkliniken (nuvarande Bellakliniken), Johan N.
605 cc, HP, allergan, texturerade, bakomplac

2012, November 6 - 11:57
rose-babe
rose-babe's picture
Offline
Last seen: 10 years 4 months ago
Silver
Joined: 2012-11-04 18:25
puffar lite, fler?? heart
 
okej tack för svar:)

18år, 55 kg, 170 cm
Strl före op: 70B
Strl efter op: ?

ska göra op på citadellkliniken, bakom placering

Annons
2012, November 6 - 12:29
XSmalltowngirl
XSmalltowngirl's picture
Offline
Last seen: 9 years 3 months ago
Silver
Joined: 2012-04-03 19:34
opad hos johan och är dönöjd.

Ung tjej
Intresserad av bröstförstoringar.

2012, November 6 - 12:46
sassa81 (not verified)
Ztarshine's picture
Jag hade Peter och tycker att han var kanon. Raka puckar och inget daltande :)) Peter är väldigt trevlig men kan uppfattas som ganska snäv och nonchalant. Detta är inget jag personligen har problem med då jag bara är ute efter att få ett lyckat resultat,inte skaffa en ny vän. Får väl tillägga att jag inte haft några komplikationer och jag tror att om man har Peter som kirurg och där skulle bli något missnöje så kanske man får ha lite mer skinn på näsan och kunna tala för sig(detta är ej av egen erfarenhet utan mer av det jag hört,läst). Där har jag inte heller några problem så för mig var Peter ett själv klart val :) Lycka till!!
2012, November 6 - 18:47
rose-babe
rose-babe's picture
Offline
Last seen: 10 years 4 months ago
Silver
Joined: 2012-11-04 18:25
tack för svar!!
Jag tänker att jag helst vill ha Peter, har även tänkt som du sassa81 att jag bryr mig inte om han är kort i ord osv, bara det blir ett bra resultat för jag är somsagt inte heller ute efter en vän. Samtidigt vill jag inte bli dåligt bemött om jag skulle få komplikationer vilket jag är super rädd för. På ett sätt känner jag bara att Peter är ett säkrare kort, men alla går ju efter samma teknink så... heart

18år, 55 kg, 170 cm
Strl före op: 70B
Strl efter op: ?

ska göra op på citadellkliniken, bakom placering

Annons
Annons
Annons
Annons