Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Anonym användare
03 feb, 2013
Känns era bröst som en del av er?
BröstförstoringEn del verkar känna att brösten inte är en del av dom själva... att dom inte känns
naturliga... hur är det för dig?
Känner du att brösten är dina och att dom är en naturlig del av din kropp?
Sortera efter
Busan83
Kvinna ·
03 feb, 2013
Imorgon är det två veckor sen min op, har känt från första början att de är "mina" nu, fast sen mjuknar de ju mer o mer för varje dag som går. :-) Jag går inte och tänker på att jag har silikonbröst utan det är mina bröst bara :-)
Gilla
Smothie
Kvinna ·
03 feb, 2013
Jag tänker inte heller på att det är silikon utan känns helt som mina =)
Gilla
swee
Kvinna ·
03 feb, 2013
Nu, när det har gått 2,5 månader och de har blivit mjukare och rörligare känns de som mina. Innan kändes det att jag hade fått två ömma bollar ditklistrade.
Jag kan inte känna var övergången mellan implantaten och bröstvävnaden går vilket är bra, annars skulle jag nog inte kunna låta bli och känna helta tiden.
Gilla
Anonym användare
03 feb, 2013
Mina är drygt 9 månader och jag tycker att det är först nu som man inte tänker alls på det. Men det är väl olika för alla. Men jag har behövt denna tid.
Det jobbigaste, som jag tycker, är att hela kroppen har förändrats. Självklart så förändrats den, man går från platt till att ha bröst. För mig har det tagit denna "långa" tid att bli sams med min nya kropp och dess nya kurvor.
Kläder sitter så annorlunda nu men till det bättre. När man har gått förbi spegeln och man ser sig själv så kände man inte igen sig själv helt.
Men jag har inte för en sekund ångrat mig! Jag känner mig äntligen riktigt kvinnlig!
Gilla