#1
2010, November 4 - 22:08
förebyggande mot bristningar?!
har sett i lite trådar här att ganska många börjat smörja brösten redan flera månader innan för att slippa få bristningar.
tänkte bättre sent än aldrig, var in på apoteket idag och köpte locobase repair och kassörskan rekomenderade även "apotekets egna - olja för gravida magar!" någon som testat detta och tror att de har hjälpt? :D
har ni andra tips och råd i förebyggande syfte av vad som helst så skriv gärna :)
kram på er.
Annons
Annons
Annons
jag körde på lacobaise repair, den va kanon!
Opererad på Citadellkliniken den 26 Augusti
320cc mp profil perthese
Före: Liten A-kupa
Efter: 70c/d
156 cm , Vikt 50 kg
Jag varvar fortfarande med Locobase Repair & Weledas Havandeskapsolja som finns hos de flesta hälsokostbutiker, online, Åhlens & H&M. Har inte provat apotekets men av erfaranhet av deras andra produkter kommer jag inte göra det heller.![enlightened enlightened](http://www.plastikoperationsforum.se/sites/all/modules/ckeditor/ckeditor/plugins/smiley/images/lightbulb.gif)
Se även till att dricka ordentligt & äta bra fetter skulle jag säga. Det hjälper både hud & hormonbalansen som också kan öka risken för bristningar om du har anlag, speciellt under menscykeln.