#1
2013, March 19 - 11:56
4dagar 680anatomiska *Bilder* (förr 450cc)
Nu har det gått 4dagar sen jag bytte mina 450cc till 680anatomiska. Den här operationen var MYCKET mildare, såå skönt! Men jag var mer nervös, haha. Har inte haft så jätte ont, mest varit stel.
Dock har jag ibland haft mycket rejält ondare i vänster bröst. Kunde även få med mina 450 en riktig smärta i just det bröstet, trodde det skulle försvinna med bytet men.
Nu är dom så pass nya men hittills kan jag säga att jag är jätte nöjd! Dom här passar min kropp mycket bättre, både storleksmässigt och formen. Vi flyttade även dom mycket närmare varann och redan kan jag se att dom är plattare upptill, men dom lär ju sjunka ner ännu mer. Mina 450cc tyckte jag nästan hade föör mycket volym upptill, just så det inte passade mina egna bröst bra i profil. Dom var för smala o runda för min kropp typ.
Jag är nöjd, men denna smärta i bröstet som jag har jämt. Det känns som att implantatet inte riktigt vet hur de ska ligga, böjer jag mig ner så får jag hålla i det försiktigt så det typ kan..klicka till rätt plats. Samma sak när jag smått pressar ihop brösten eller lyfter armarna så måste de lixom.. klicka sig på plats. Jätte svårt att förklara men.
Jag är nöjd, min sambo verkar dock vara mer tveksam. Eller han tycker dom är fina ju. men han gillade mina förra, mer verkar det som. Han ville inte att jag skulle byta från första början. Typ att dom kanske är FÖR stora, ska vara ivägen när vi har sex, eller att dom är för stora för mig. Men jag tycker inte dom blev för stora, eller vad tycker ni? Ärliga svar =) Stora är dom, men inte enorma. Fast de spelar ju ingen roll, men klart de hade vart kul om han tyckte att dessa var ännu finare och bättre för mig, när jag tycker de ^^
ENA bilden är 450cc snabbt innan jag for till operation. Tog en så jag skulle minnas mellanrummet som var.
Annons
Annons
Annons
Vilket stort är man får när man lägger in stora implantat ( helt logiskt iof haha ). Spelar ju ingen roll eftersom det inte syns. Grattis till nya större tuttar och skönt att open gick bra. Är du nöjd? :)
3 barn, 1.65 cm, 54 kg
Strl före op (efter amning)ingen kupa alls
Efter op 70 D
Op Igor Lidingökliniken 4/12-12
Bröst:88 Under bröst:70 Midja:66 Stuss:87
320 cc bakom BM Anatomiska via armhålan
Sweet! Vad hade du för bh storlek innan när du hade 450?:)
22 år, 173 cm, 61 kg
Strl före OP 75A
Strl efter OP 70F
OP 2/4 Örjan Gribbe Proforma
Mentor runda 500cc hp, delvis bakom
Haha okej men vad hade du när du hade 450?
22 år, 173 cm, 61 kg
Strl före OP 75A
Strl efter OP 70F
OP 2/4 Örjan Gribbe Proforma
Mentor runda 500cc hp, delvis bakom
Tjej 34år, 158cm & 48kg
Innan op, BH-storlek: 70A, Bröstbredd: 11,8cm
2011-02 (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona) Perthese 440cc HP, Bakom muskeln med snitt i armhålorna
2012-02-09 Korrigering av DB; höjning av bröstveck och byte av implantat (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona), Mentor 590cc UHP, Bakom muskeln med snitt i bröstvecken
2019-10-14 (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona) Uttag av bröstimplantat och kapsel
Grymt snygga innan !!!! Jag hade lätt vart supernöjd m 450 MEN nu har du ju ökat för att DU vill-helt rätt!! Tror de nya kommer bli minst lika snygga :) och din kille kommer vänja sig ;) men det viktigaste är att DU är nöjd! Grattis och lycka till m läkning och hoppas du blir av m smärtan !! Grattis !!!
2 barn, 37 år, 170cm, 68kg
Stl före op: 80b
Stl efter op: 75E/F
Konsultation juni 2011 Charles Randquist han ville göra Strömbecklyft samt förstora dock lite väl saftigt pris...120000kr.Kvalite kostar absolut men det finns en gräns och min är def nådd
Ålder: 20 år Längd: 158 cm Vikt: 47 kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Före operation: 70A, ganska små
Efter opertation: 305cc moderate plus, 65D i bh-storlek
Klinik/Läkare: Citadellkliniken landskrona/Jörg Bohn