#1
2013, June 2 - 23:04
Fylla i hakan och kindbenen med vad? Hjälp
Hej.. Behöver verkligen eran hjälp! Helt ny här. Jag har ett väldigt maskulint ansikte (tycker jag) skulle vilja få hakan mer spetsig och synligare kindben... Ett exempel som bloggaren kissie! Undrar vad man ska ta? Finns så många olika saker vill ha det som håller längst:) kan ni rekommendera någon klinik i halland eller i Gbg och vem? :) uppskattar alla svar
—
20 år, 173 cm, 53 kg
Annons
Annons
Annons
Tack för ditt svar!! Hur mycket kan det gå på tror du? Jag vill ha det som håller längst så man slipper fylla på varje månad.. Helst så set håller i åtminstone över 3 månader..
20 år, 173 cm, 53 kg
Min behandlare tar väl Mellan 3500-5000kr för 1 ml.jag betalade 3000 kr sist.. Fick rabatt. Om du fyller för första ggn lär du ändå få räkna med att återfylla inom ett par månader.. Det är ju så med fillers att gör man det för första ggn så går det ur fortare.
Okej tack.. Men ex för kindbenen är det 1 ml för varje sida? Och heter det bara fillers? Är lite rädd för att bli lurad eller något därför jag är så nojjig=/
20 år, 173 cm, 53 kg
Beror på hur man ser ut från början o lite vilken teknik behandlaren använder.. Jag la 0,5 ml/kind första ggn men nu har jag nog sammanlagt 2ml i varje kind. Har fyllt kontinuerligt. Vad menar du med att kallas det bara fillers? Du ska ju veta vilken typ av filler du vill att behandlarn ska använda. Du ska be att få se förpackningen som sprutan ligger i om du känner dig misstänksam mot behandlaren.
Tjej, 28 år, 173cm, 63kg (målvikt 57kg)
Intresserad av näsplastik och tandfasader, samt hakförminskning.
Har gjort läppinjektion med juvaderm och botox i glabellan.
inga barn, 25 år 162cm,60kg
strl nu: 75B/liten C
funderar på att göra en bröst op
Vet att Suzanna på Beauty Profession i Stockholm jobbar med Uma Jeunesse. Ingen aning om Gbg dessvärre.
26 år, 170 cm, 60 kg, inga barn
Intresserad av Bröstförstoring
Konsultation 4/4 Patrik Höijer, Nordiska Kliniken
Strl före op: 75A-B
44 år
operationer 5
bakom koksalt 300cc
framför mentor 325 cc
bakom mentor 325 cc
myskelklyvningar, kapsel,samt allergan 435cc
Juni 11 2013 protesbyte till mentor texturerade 500cc, muskelklyvning och kapselklyvning
uttag av mentor och nya inlägg
hon är ingen att lita en sekund på, inte hjälpsam på något sätt. Otrevlig när man frågar om råd vad man ska göra, säger att jag blandat filler för uma håller bara ett år och den är jätte bra.. jäkla skitsnack, fy, fy
44 år
operationer 5
bakom koksalt 300cc
framför mentor 325 cc
bakom mentor 325 cc
myskelklyvningar, kapsel,samt allergan 435cc
Juni 11 2013 protesbyte till mentor texturerade 500cc, muskelklyvning och kapselklyvning
uttag av mentor och nya inlägg