#1
2013, September 22 - 21:36
förväntningar på näsplastik
Jag är väldigt sugen på att operera näsan och har en ganska stor näsa med en knöl på näsryggen och en ganska stor tipp också. Jag undrar om det är möjligt att få ner näsan till en konkav näsa eller om det är omöjligt? Jag vill helst inte komma på en konsultation med helt galna förväntningar.
Annons
Annons
Annons
Gud jag har ingen erfarenhet men jag har ungefär samma näsa som du beskriver och vill få en konkav näsa. Jag tror inte det är så farligt att gå på konsultation med "galna" förväntningar. En seriös kirurg opererar så att det passar o smälter in med ditt ansikte. En kompromiss mellan patientens "galna" förväntningar och det läkaren sj tycker passar en. :-) vart vill du operera?
23 år, 165 cm, 77 kg. Vill göra näsplastik. Ska boka konsultation och eventuellt operation hos Rylander på Lidingökliniken.