Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
starlet
Kvinna ·
22 okt, 2013
Restylane i Stockholm - vilken klinik?
InjektionsbehandlingarFunderar på att gå och lägga restylane i vecket mellan mun och näsa, men vill inte gå till källarkliniken här i huset. Någon som vet en klinik i sthlm med erfarna behandlare - finns det någon slags auktorisering? Plastikkirurger behöver inte vara experter på just detta har jag erfarit. Vad har ni för erfarenhet? Och ser man bullig och blå ut i flera dagar efteråt?
Sortera efter
Tantjs
Kvinna ·
22 okt, 2013
Jag är också nyfiken, hakar på tråden!
Gilla
RoyalCanin
Kvinna ·
22 okt, 2013
Kan rekommendera Katarina på SLM-kliniken. Riktigt duktig - bra priser. Lokalerna är lite ruggiga, och det kan kännas lite knepigt när man kommer dit. Men man går därifrån nöjd och glad :-D
Gilla
starlet
Kvinna ·
23 okt, 2013
Tack! Var gjorde du restylane nånstans på kroppen?
Gilla
RoyalCanin
Kvinna ·
27 okt, 2013
Hej,
linjerna som går från näsan till mungipor på båda sidor. De är ganska djupa på mig annars.
Läppar har jag gjort många gånger. det blir naturligt, även om man sprutar in ganska mycket. Får aldrig "ankläppsutseendet" när man går till henne 💋 . Vad gör jag mer? Restylane deep fill alt. Teosyal ultimate längs kindbenen, för att höja/ flylla ut. Sån stor skillnad!! Håller upp till 2 år. Jag hade haft en tuff tid med stress och oro, och dessutom gått ner mycket i vikt. Kände att jag fick tillbaka mitt ansikte. Har inte gjort något alls i ansiktet på 2 år, men ser fortfarande mycket yngre ut än jag gjorde för 5 år sedan. Så om ett tag är det väl dags att göra om allt. När vet jag inte, är ju fortfarande nöjd. Fast läpparna har jag ju inte kvar försstås, så det vore inte fel. Ser det mer som en "kul grej" och lite egoboost.
Gilla
starlet
Kvinna ·
15 nov, 2013
Var på kliniken idag, och känner mig ganska förvirrad. Sköterskan som tog emot mig sa att det jag behövde göra var att spruta in filler i kinderna istället, då skulle vecken försvinna, genom att hon "lyfte" kinderna. Men det skulle kosta en tusenlapp mer, alltså 4895 kr. Det verkade dessutom som en ganska komplicerad sak, hon skulle gå under muskeln med en lång nål.... Jag sa att jag skulle tänka på saken till nästa vecka.
Vill inte se ut som Madonna! Är det nån som gjort detta, har sköterskan rätt eller vill hon bara sälja på mig nåt dyrare???
Gilla
RoyalCanin
Kvinna ·
30 nov, 2013
Ja, jag har gjort det också. Det är en ganska läskig procedur. Bland det värsta faktiskt, det knakar när de går igenom ganska kompakt vävnad i kinden. Och jag började faktsik fundera på *vad håller jag på med?* Men resultatet blev skitbra.
Gilla