#1
2010, December 20 - 22:24
finnar/plitor på brösten efter op
har fått små små finnar på brösten in mot klyftan, har fått tre lite större på axeln oxå... brukar inte ha finnar alls så jag blir fundersam. kliar lite men ser mest blä ut, inge kul att ha urringat nån typ av reaktion på något i anslutning till min op för en vecka sen är det är det nog. i tidigare inlägg läste jag att det kunde vara descutan tvätten..
nån som fått liknande och blivit av med dem på effektivt sätt??
Annons
Annons
Annons
jag har.. och jag har ALDRIG finnar annars.. Har i klyftan och på nån på axeln...vet inte varför jag fått det.. Kanske käänner mig mer kvinnlig och hormonerna hoppar av glädje? ;P Haha
tror inte det är någon fara iaf :)
3/11- 2010 1a op: 325 cc mellan plus profil, bakom muskeln, snitt i armhåla, coh 1. Operation gjord i Thailand på Yanhee Hospital.
2011- Omoperation pga "trasiga" fickor, db, muskelpåverkan och MFD, hemskt ont utan stöd. Byte till 375 cc high profile mentor bakom muskeln Av Örjan gribbe
2012-omoperation igen pga ena fickan sprack, ont i brösten, muskelpåverkan. Byte till allergan inspira soft touch 335cc framför muskeln. Med permanenta stygn vid fickorna. Av Örjan Gribbe. Sjukt nöjd!
2023- 11 år senare väntar jag uttag plus kapsel 2/2. Ammat ett barn under tiden, är lite nervös över hur resultatet kommer bli men har äntligen landat i att jag ska göra detta nu för hälsans skull.
Jag har också fått på visa ställen där BHn sitter mest på ryggen, sjukt irriterande och jag hoppas det försvinner till nyår :-)
Jag fick likadant. Ringde proforma och en sköterska förklarade att det kunde bero på descutantvättan samt att dom spritat området vid operationen.
Tydligen kunde det hålla till sig ett tag, men var inget onormalt :)
Jag blev av med mina efter några veckor eller sådant.
168cm, 48kg
1 Barn
Innan: 70 A
Efter: 70 D
Konsultation Proforma 9/9
OP Proforma 4/10
Carl-Johan Gustafson
300 cc hög profil under muskeln
Jag fick också några små i klyftan mellan brösten precis. En var riktigt envis och satt i nästan tre veckor..
21 år, 181 cm lång och ca 60kg
Op 10/11-10 Proforma Michael Ohlenius
Silikon,runda,highprofile 375 alt 400 cc.
jag fick också så efter min operation, men dom försvann av sig själv efter ett tag, kommer inte i håg hur länge men dom var inte kvar så länge i alla fall.
gjorde min op 5 feb -10
Konsultation Gunnar Kratz 15 dec-09
Konsultation 10/10-09 Hos TammyFiabema.
Konsultation 24/6-08 hos Gunnar Kratz[/I]
skönt att höra! hoppas de hinner försvinna till nyår iaf så man kan visa upp sina nya vänner lite jag smörjde med helosan salva igår just för att jag trodde de kommit av uttorkning och nån har försvunnit och nån blev lite mindre röd så jag ska prova att smörja ordentligt efter dusch och tvätt